اجتماعی

وزرای تجارت طالبان و پاکستان در گذرگاه مرزی تورخم دیدار می کنند

وزیر تجارت طالبان و تیم همراهش قرار است در بیست و هشتم فبروری (نهم حوت) با هیات عالی رتبه پاکستانی به رهبری عبدالرزاق داود، مشاور عمران خان در امور تجاری، صنعت و تولید و سرمایه گذاری در گذرگاه مرزی تورخم دیدار کند.

محمد صادق، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان، نیز در این دیدار حضور خواهد داشت.

به نقل از «Nation» هیات طالبان و پاکستان قرار است حین بازدید از گذرگاه مرزی تورخم رفت و آمدهای مرزی و وسایل نقلیه را از نزدیک بررسی کنند.

«تردد آسان مرزی شهروندان به ویژه بیماران، صدور مدارک ورود موقت، افزایش زمان تردد مرزی، ایجاد زیرساخت های مرزی مشترک، آموزش داوطلبان افغان در زمینه ارتقاء ظرفیت تجاری، انتقال راحت تر کمک های انسانی به افغانستان» و برخی موضوعات مهم دیگر در دیدار هیات طالبان و پاکستان قرار است مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

«بازه زمانی پروژه جاده ای تورخم-جلال آباد، خدمات اتوبوس های لوکس بین پیشاور و جلال آباد و کویته-قندهار» نیز بخشی از محورهای گفت و گو خواهد بود.

این در حالی ست که عمران خان نخست وزیر پاکستان برای کمک به حل بحران انسانی و اقتصادی افغانستان یک کمک پنج میلیارد روپیه ای را اختصاص داده است.

پاکستان علی رغم کمک های انسانی مستقیم خود و تلاش برای لابی گری جهت ارسال کمک های جهانی بیشتر به افغانستان اما تاکنون طالبان را به رسمیت نشناخته است و دوست ندارد اشتباه گذشته خود در دور اول امارت اسلامی را تکرار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا