• انتشار: 20 ژوئن 2017
  • ساعت: 17:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21808
پرینت

وزارت مهاجران از کشورهای اروپایی خواستار پذیرش پناهجویان شد/۵۸۰ هزار افغان در اروپا درخواست پناهندگی داده‌اند

وزارت مهاجران و عودت کنندگان از کشورهای اروپایی خواست که درخواست پناهجویان افغانستانی را به دلیل ناامنی و خشونت بپذیرد.

سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجران و بازگشت‌کنند‌گان از کشورهای اروپایی می‌خواهد که به دلیل افزایش ناامنی‌ و خشونت‌ها در افغانستان، درخواست پناهجویان افغانستانی را بپذیرند.

به گفتۀ او، به دلیل افزایش ناامنی‌ها در کشور، آمار پناهجویان افغانستانی به کشورهای خارجی نیز افزایش یافته است.

بیستم جون روز جهانی پناهند‌گان است از این روز از سوی وزارت مهاجران با حضور نماینده‌گان نهادهای ملی و جهانی در کابل بزرگداشت شد.

وزیر مهاجران و بازگشت‌کنند‌گان، از کشورهای اروپایی می‌خواهد که با پناهجویان افغانستان برخورد تبعیض‌آمیز و دوگانه نکنند و در سیاست اخراج مهاجران افغانستانی نیز تجدید نظر کنند.

آقای بلخی می‌گوید: «تاکنون درخواست پناهنده‌گی ۲۴۷ هزار تن از سوی کشورهای اروپایی پذیرفته شده و بیش از ۵۸۲ هزار تن درخواست پناهنده‌گی داده اند که از این میان تنها درخواست ۴۵ درصدشان پذیرفته خواهد شد.»

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در این نشست به مردم اطمینان داده می‌گوید، حکومت برای حل مشکلات مهاجران افغانستان تمامی برنامه‌ها و طرح‌ها را عملی خواهد کرد.

اتحادیه اروپا نیزاز ادامۀ همکاری‌هایش برای حل مشکلات پناهجویان  افغانستان خبر می‌دهد و می‌گوید که برای حل مشکلات پناهنده‌گان خارجی و آواره‌گان داخلی بیش از ۱۰۰  میلیون دالر کمک خواهد کرد.

بر بنیاد آمارهای مسؤولان وزارت مهاجران وبازگشت‌کنندگان در حال حاضر بیش از ۵٫۶ میلیون شهروند افغانستان در کشورهای خارجی پناهنده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.