اقتصاد

وزارت معدن از چین خواست که روند سرمایه گذاری را تسریع بخشد

خبرنامه ای که وزارت معادن منتشر کرده است، امده، یو جین، سفیر چین امروز (سه شنبه) با داود شاه صبا وزیر معادن دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار داود شاه صبا، ضمن خوش آمدید به سفیر چین از حمایت‌های مردم چین از حکومت وحدت ملی و مردم افغانستان سپاسگزاری نموده خواهان تسریع فعالیت سرمایه‌گذاران چینی در سکتور معادن افغانستان شد.

آقای یوجین در مورد سرمایه‌گذاری‌های بزرگ چین در پروژۀ مس‌عینک توسط کمپنی MJAM و استخراج نفت حوزه آمو دریا  توسط کمپنی CNPCIW صحبت کرد و گفت که تلاش بر این است تا هر چه زودتر این پروژه‌ها عملی شود.

داکتر داود شاه صبا، بر ضرورت باز بینی برنامه‌های کاری این دو شرکت سرمایه‌گذار چینی در افغانستان تاکید کرده و بر مدیریت هرچه بهتر این پروژه‌ها در افغانستان تاکید کرد.

یو جین سفیر چین نیز تلاش‌های سفارت چین در کابل، برای پیگیری این پروژه را اعلام امادگی نموده و ابراز داشته که از هیچ گونه تلاش برای بهبود امور سرمایه‌گذاران چین در افغانستان دریغ نخواهد ورزید.

در جریان چند ماه اخیر گفتگوهای فشرده بین کمپنی‌های چینی و وزارت معادن و پترولیم آغاز گردیده است که هدف اصلی آن اجرایی شدن هرچه بهتر آن در کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا