• انتشار: 23 آگوست 2017
  • ساعت: 10:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23732
پرینت

وزارت معارف با یازده اداره دولتی برای محو بی سواد تفاهم نامه امضا کرد

وزارت معارف کشور با یازده اداره دولتی دیگر جهت کاهش بی سواد تفاهم نامه همکاری در حضور سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و رئیس کمیته ملی سواد آموزی، به امضا رساند.

در محفلی که روز سه شنبه ۱ سنبله در کابل برگزار شده بود، استاد دانش رئیس کمیته ملی سواد آموزی، ضمن اشاره به اهمیت نقش سواد در جامعه، گفت که کمیته ملی سواد آموزی زیر نظر ایشان فعالیت می کند و یکی از برنامه های عملیاتی ان تطبیق طرح بسیج ملی سواد آموزی است.

به گفته معاون رئیس جمهور، این طرح متشکل از دو رکن مردم و سکتور خصوصی، و نهاد های دولتی است و در بخش نهادهای دولتی از سال گذشته به این طرف تطبیق طرح بسیج ملی علیه بی سوادی آغاز شده است.

استاد دانش گفت: تفاهم نامه های همکاری مشترک بین وزارت معارف و برخی از ادارات دولتی که قبلا امضا شده است در امر کاهش بی سوادی مفید بوده و این همکاری های مشترک ادامه خواهد یافت.

دراین محفل اسد الله حنیف بلخی وزیر معارف، نیز ضمن اظهار خرسندی از توجه معاون رئیس جمهور به کاهش بی سوادی، گفت که پیش از این، تفاهم نامه همکاری های مشترک بین وزارت معارف و پانزده اداره دولتی به امضا رسیده است که براساس آن بیش از هزار تن در این ادارات، شامل برنامه های سواد آموزی شده است.

در محفل امروز، تفاهم نامه همکاری های مشترک برای کاهش بی سوادی بین وزارت معارف و وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، وزارت معادن و پطرولیم، وزارت مبارزه با مواد مخدر، وزارت امورخارجه، وزارت زراعت، آب یاری و مالداری، ستره محکمه، اداره مرکزی احصائیه، اداره هلال احمر افغانی، کمیسیون مستقل انتخابات، ریاست المپیک، اتحادیه صنفی کارگران افغانستان و ریاست عمومی کوچی ها به امضا رسید.

وزیر معارف همچنین گفت که قرار است در آینده نزدیک تفاهم نامه همکاری های مشترک به منظور کاهش بی سوادی، بین وزارت معارف و ۱۹ اداره دولتی دیگر نیز به امضا برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.