• انتشار: 23 می 2017
  • ساعت: 17:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21044
پرینت

وزارت فواید عامه ۱۵ میلیارد افغانی در عقد قراردادها صرفه جویی کرده است

محمود بلیغ، وزیر فواید عامه می گوید که با برنامه ریزی دقیق توانسته است که مبلغی حدود ۱۵ میلیارد افغانی بابت قراردادهای زیربنایی صرفه چویی کند.

آقای بلیغ امروز سه شنبه در نشستی خبری در کابل گفت که سال های گذشته قیمت اعمار سرک بسیار بالا بود اما اکنون هزینه ها پایین امده که باعث صرفه جویی شده است.

به گفته وی این مقدار پول از عقد قراردادهای سرک فیض آباد-بهارک، سرک بهارک-اشکاشم، سرک دره صوف-یکاولنگ و سرک قیصار-لامان وهمچنان ۲۸٫۴ میلیون دالر از اضافه کاری پروژه فیض آباد-بهارک صرفه جویی شده است.

گفتنی است که عواید ناشی از سرک و سرمایه‌گذاری‌های تمویل‌کنندگان بین‌المللی و سکتور خصوصی، در صندوق وجهی سرک‌ها جمع‌آوری و در بخش‌ سرک‌ها مصرف خواهد شد.

وزارت فواید عامه طرح ایجاد سرک‌ها، صندوق وجهی سرک‌ها وانستیتوت زیربناهای ترانسپورتی را تکمیل و برای منظوری به شورای عالی اقتصادی فرستاده است.

وزیر فواید عامه همچنین از مبارزه جدی علیه فساد اداری سخن زد و گفت که  ۱۱ شرکت متخلف را در همکاری با ادارۀ تدارکات ملی شامل لیست سیاه کرده است، که ۸ شرکت آن ساختمانی و ۳ شرکت آن لوژستیکی است.

وزیر به نحوه استخدام کارمندان وزارت فواید عامه نیز اشاره کرد و گفت که این روند بر دو اصل شایسته‌سالاری و گذشتۀ نیک در امر مبارزه با فساد اداری، صورت گرفته است.

وزیر فواید عامه همچنین گفت: سیستم MS که ابزار جدید مدیریتی برای پروژه هاست، نیز در وزارت فواید عامه تآسیس شده است که این سیستم درحال حاضر دربخش مدیریت پروژه ها استفاده می شود و در دو مرحله بعدی همه امور وزارت شامل کار این سیستم خواهد شد.

او گفت:”استفاده از این سیستم موثریت لازم را در مبارزه با فساد وکاهش کارشکنی ها دارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.