• انتشار: ۱ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۱۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18990
پرینت

وزارت فواید عامه: بخش عمده سرک حلقه ای بادغیس –هرات سال آینده آسفالت می شود

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت در نشستی مشکلات سرک حلقه ای بادغیس- هرات، سرک حلقه ای کابل و مسدودشدن راه‌های مواصلاتی برخی مناطق را به دلیل برف‌باری‌های اخیر مورد بررسی قرار داد.

در آغاز این نشست که پیش از چاشت امروز (یک‌شنبه) در کاخ سپیدار برگزار شده بود، محمود بلیغ وزیر فواید کشور دربارۀ کار سرک‌های حلقه ای بادغیس – هرات و کابل و بسته‌شدن راه‌های مواصلاتی گزارش داد.

محمود بلیغ، وزیر فواید عامه گفت: کار سرک حلقه ای بادغیس- هرات پنج سال قبل آغاز شده بود؛ اما به دلیل عدم تعهد شرکت ترکی، قرارداد فسخ گردید و پروژه به شرکت دیگری سپرده شد.

به گفتۀ او، دربارۀ ادامۀ کار این پروژه به‌ زودی یک جلسۀ مشترک میان وزارت فواید عامه، شرکت قراردادکننده و کشور تمویل‌کننده برگزار می‌شود، تا بخش عمدۀ این سرک، در سال ۹۶ قیرریزی شود.

آقای بلیغ دربارۀ سرک حلقه ای کابل نیز گفت: برای ساختن این سرک، بانک انکشاف آسیایی مبلغ ۷۴ میلیون دالر کمک کرده است و در سال آینده کار آن آغاز می‌گردد. او در ادامه افزود: هشتاد فیصد تصفیه‌سازی این جاده تکمیل شده‌ است.

همچنان، وزیر فواید عامه درباره مسدودشدن راه‌های مواصلاتی و شاهراه‌های کشور به رییس اجراییه گزارش داد. او گفت: کارمندان این وزارت با استفاده از تمام امکانات موجود تلاش دارند تا فردا تمام راه‌های مواصلاتی را باز کنند.

سپس، عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور به وزارت فواید عامه هدایت داد که برای آغاز کار سرک حلقه ای بادغیس- هرات و سرک حلقه ای کابل در سال آینده اقدامات عملی و جدی را روی‌دست گیرند.

آقای عبدالله به وزیر فواید عامه وظیفه سپرد که در حال حاضر برای بازکردن راه‌های مواصلاتی و جلوگیری از حوادث احتمالی به‌ ویژه در شاهراه‌‌های سالنگ و کابل – هرات تمرکز کنند.

رییس اجرایی کشور تأکید کرد: وزارت فواید عامه در سال آینده برای بازسازی و ترمیم راه‌های تخریب شده نیز اقدام کند.

در یک خبر دیگر، رییس اجراییۀ کشور صبح امروز در تماس تلیفونی جداگانه با والی‌های ولایات زابل، بادغیس و هرات دربارۀ بازشدن راه‌های مواصلاتی و چالش‌ها و مشکلات مردم این ولایات صحبت کرد.

دکتور عبدالله به والی‌های ولایات مذکور هدایت داد تا هرچه زودتر راه‌های موصلاتی ولسوالی‌ها و مراکز ولایات مربوط را به روی ترافیک باز کرده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.