امنیت و جرایمِتیتر یک

وزارت عدلیه آمریکا با ۱۳ اتهام علیه یک فرمانده طالبان اعلام جرم کرد

وزارت عدلیه آمریکا روز پنجشنبه (۱۵ میزان) علیه حاجی نجیب الله یک تن از فرماندهان پیشین طالبان که متهم به قتل سربازان آمریکایی و همکار افغان آنها در سال ۲۰۰۸ است اعلام جرم کرد.

در این اعلام جرم گفته شده که حاجی نجیب الله در سال ۲۰۰۸ حمله هایی را علیه سربازان آمریکایی راه اندازی کرد که در نتیجه آنها سه سرباز آمریکایی به همراه یک ترجمان آنها کشته شده و یک هلی کوپتر نظامیان آمریکایی نیز سرنگون شد.

براساس کیفرخواست، حاجی نجیب الله در سال ۲۰۰۸ همچنین متهم به چندین رشته جرم به شمول آدم ربایی یک خبرنگار آمریکایی و دو شهروند افغان بوده است.

براساس بیانیه وزارت عدلیه آمریکا، حاجی نجیب الله در حال حاضر در بازداشت پولیس فدرال آمریکا بسر می برد، و در دادگاه برای دفاع از خود حاضر خواهد شد.

بیانیه می افزاید که حاجی نجیب الله بین سال های ۲۰۰۷ الی ۲۰۰۹ فرماندهی نیروهای طالبان را در ولسوالی های جغتو و سیدآباد بر عهده داشته است و گاها مانند سخنگو برای مقام های ارشد خود گزارش می داده است.

اعلام جرم دادستانی نیویورک آمریکا علیه نجیب الله ۱۳ عنوان اتهامی را شامل می گردد: که هریک ۱- توطئه برای تامین لوازم مورد نیاز برای انجام فعالیت های تروریستی منجر به مرگ ۲- تامین لوازم مورد نیاز برای انجام فعالیت های تروریستی منجر به مرگ ۳- توطئه برای قتل شهروندان آمریکایی ۴- قتل ۳ شهروند آمریکایی ۵- قتل افسران و نیروهای نظامی آمریکایی و همکاران آنها ۶- تلاش برای قتل افسران و کارمندان دولتی آمریکا ۷- توطئه برای تخریب هلی کوپتر نظامیان آمریکایی ۸- تخریب یک هلی کوپتر نظامیان آمریکایی ۹- توطئه برای استفاده از سلاح کشتار جمعی ۱۰ توطئه برای گروگان گیری ۱۱- گروگان گیری ۱۲- توطئه برای آدم ربایی و ۱۳- آدم ربایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا