اجتماعیِتیتر یک

وزارت صحت: موج سوم پشت دروازه‌ها رسیده است

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور امروز (سه‌شنبه، ۷ ثور) در یک نشست مشترک خبری در کابل که به منظور آغاز روند واکسین عالمان دینی برگزار شده بود، گفت که موج سوم شیوع ویروس کرونا در کشور به‌مراتب خطرناک‌تر از موج‌های دوم و اول شیوع این ویروس خواهد بود.

او افزود: “خطر [ویروس کرونا] به دروازه‌ی خانه‌ی ما و شما نزدیک شده و این خطر به مراتب کلان‌تر از خطر موج اول و دوم [شیوع ویروس کرونا] است.”

وزارت صحت عامه گفت که در موج سوم شیوع ویروس کرونا، افغانستان با یک «جنگ نابرابر» مواجه است و به تنهایی از عهده‌ی آن بر نمی‌آید. او از مردم خواست که در این موج شیوع کرونا، سکتور صحی و دولت را همکاری کنند.

وحید مجروج تأکید کرد که مردم باید اهتمامات و توصیه‌های صحی از جمله رعایت فاصله‌ی اجتماعی، پوشیدن ماسک و شستن دست‌ها را رعایت کنند.

محمدقاسم حلیمی، وزیر ارشاد، حج و اوقاف کشور نیز از شهروندان کشور خواست که توصیه‌های صحی وزارت صحی عامه در مورد جلوگیری از مصاب‌شدن به ویروس کرونا را رعایت کنند. او همچنان در خطاب به عالمان دین گفت که برای آگاهی‌دهی از جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سکتور صحی را کمک کنند.

این درحالی است که روز گذشته، وزارت صحت عامه اعلام کرده بود که برای پیش‌گیری از موج سوم این ویروس قطع پروازهای هند به افغانستان، وضع محدودیت رفت‌وآمد در مرزهای پاکستان و ایران، طرح قیود شب‌گردی، جلوگیری از تجمعات و فعال‌سازی کمیته‌های اضطرار را به رهبری دولت پیشنهاد کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا