• انتشار: 21 فوریه 2020
  • ساعت: 01:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41792
پرینت
شمار قربانیان کرونا در ایران به ده نفر رسید

وزارت صحت عامه برای جلوگیری از انتقال ویروس به افغانستان جلسه فوری تشکیل داد

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه به مسئولان میدان‌های هوایی، مرزها و بنادر به‌ویژه در ولایات غربی کشور – هرات، نمیروز، فراه – دستور داده است تا برنامه‌های عملی را برای جلوگیری از شیوع این ویروس روی دست گیرند.

پس از آن‌که رسانه‌های ایرانی تعداد قربانیان کرونا در شهر «قم» این کشور را ده نفر اعلام کردند، وزارت صحت عامۀ برای مبارزه و جلوگیری از انتقال این ویروس به کشور، جلسۀ فوری تشکیل داد.

در خبرنامۀ این وزارت که روز (پنج‌شنبه، اول حوت) به نشر رسید، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه به مسئولان میدان‌های هوایی، مرزها و بنادر به‌ویژه در ولایات غربی کشور – هرات، نمیروز، فراه – دستور داده است تا برنامه‌های عملی را برای جلوگیری از شیوع این ویروس روی دست گیرند.

آقای فیروز گفت به‌خاطر حفظ جان داکتران در برابر این ویروس برنامه‌های آموزشی را نیز راه‌اندازی کرده‌اند.

وزارت صحت از توظیف تیم‌های صحی در فرودگا‌ها و ولایت‌های هم‌مرز با ایران خبر داده و گفته است که تدابیر لازم را برای جلوگیری از پخش این ویروس گرفته‌ایم.

صبح امروز رسانه‌های ایرانی گزارش دادند که شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به ده نفر رسیده‌ است.

از زمان شیوع ویروس کرونا در چین، شمار قربانیان این ویروس از مرز دو هزار تن گذشته است. به گزارش رسانه‌های بین‌المللی، در کمتر از یک ماه بیش از ۷۴ هزار تن در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۹۹ درصد قربانیان، شهروندان چین اند.

وزیر صحت عامه در نخستین روزهای شیوع کرونا در چین، برای جلوگیری از شیوع و مبارزه با این ویروس از سازمان جهانی صحت درخواست کمک فوری کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.