• انتشار: 6 آوریل 2021
  • ساعت: 13:09
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 56355
پرینت

وزارت زراعت: تولید ابریشم به هزار کیلو در سال افزایش یافته است

وزارت زراعت اعلام کرد ولایت جوزجان در شمال‌غرب کشور با تولید ۷۵۰ کیلوگرام تار ابریشم در صدر ولایت‌های تولیدکنندۀ این تار گران‎‌بها قرار دارد و ولایت بلخ و ننگرهار در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

وزارت زراعت، آبیاری و مال‌داری اعلام کرد میزان تولید ابریشم در کشور به یک هزار کیلو گرام در سال افزایش یافته است.

این وزارت امروز (سه‌شنبه، هفدهم حمل) با نشر خبرنامه‌یی افزود یک هزار کیلوگرام تار ابریشم در سال ۱۳۹۹ خورشیدی در ولایت‌های جوزجان، بلخ، ننگرهار و هرات تولید شده است.

در خبرنامۀ این وزارت آمده ولایت جوزجان در شمال‌غرب کشور با تولید ۷۵۰ کیلوگرام تار ابریشم در صدر ولایت‌های تولیدکنندۀ این تار گران‎‌بها قرار دارد و ولایت بلخ و ننگرهار در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

خبرنامۀ این وزارت خاطرنشان می‌سازد که قیمت مناسب تار ابریشم در بازارهای داخلی و خارجی سبب شده که شمار بیشتر کشاورزان در ولایت‌های یادشده به تولید ابریشم تشویق شوند.

پرورش کرم ابریشم، کشت زعفران، آلویرا و گیاه هینگ که در بازارهای بین‌المللی از قیمت مناسبی برخوردارند، از جمله موارد کشت بدیل کوکنار در نظر گرفته شده‌اند. وزارت زراعت کوشش دارد این تولیدات را بین کشاورزان و دام‌داران بیشتر مروج بسازد. میزان تولید این تولیدات حیوانی و نباتی در سال‌های پسین در کشور رشد خوبی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.