• انتشار: 9 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40729
پرینت

وزارت دولت در امور صلح: کشورهای منطقه و جهان اجماع خود برای صلح افغانستان را حفظ کنند

وزارت دولت در امور صلح در واکنش به اظهارات وزیر خارجه امریکا در باره نقش ایران در مورد صلح افغانستان، خواستار تقویت اجماع کشورهای منطقه و جامعه بین‌المللی برای برقراری صلح در افغانستان شد.

وزارت دولت در امور صلح کشور، در واکنش به اظهارات وزیر خارجه امریکا در باره نقش ایران در مورد صلح افغانستان، خواستار تقویت اجماع کشورهای منطقه و جامعه بین‌المللی برای برقراری صلح در افغانستان شد.
مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا پیشتر گفته بود ایران به روند گفت‌وگوهای صلح افغانستان آسیب خواهد رساند. ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت در امور صلح افغانستان اما می‌گوید نه تنها کشورهای منطقه بلکه جامعه جهانی باید اجماع در پیوند به صلح افغانستان را حفظ کنند.
خانم انوری گفت:«توقع تمام افغان‌ها این است که کشورهای همسایه و جامعه جهانی نه تنها اجماع‌شان در ارتباط با روند صلح افغانستان را حفظ کنند، بلکه به منظور موفقیت این روند، نقش مثبت شان را در راستای تقویت اجماع داخلی نشان دهند.»
سخنگوی وزارت دولت در امور صلح تأکید می‌کند روند صلح افغانستان سبب تأمین ثبات در منطقه و جهان خواهد شد.
این اظهارات پس از آن صورت می‌گیرد که به دنبال ترور سردار سلیمانی از مقامات ارشد نظامی جمهوری اسلامی توسط امریکایی‌ها در بغداد و تشدید تنش‌ها بین تهران و واشنگتن، نگرانی‌ها از تاثیر منفی این تنش‌ها بر روند صلح افغانستان افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.