• انتشار: ۱۹ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۳۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12105
پرینت

وزارت دفاع کشته شدن فرمانده داعش در افغانستان را تایید کرد

مقام های وزارت دفاع، کشته شدن حافظ سعید فرمانده گروه تروریستی داعش برای افغانستان و پاکستان را در ولایت ننگرهار تایید کردند.

محمد زمان وزیری، فرمانده قل اردوی ۲۰۱ سیلاب در ولسوالی اچین به خبرنگاران گفت که فرمانده گروه تروریستی داعش در جریان عملیات هفته اخیر به هلاکت رسیده است.

آقای وزیری گفته است حافظ سعید با ۲۳ همراه اش در عملیات قهر سیلاب در مربوطات ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به هلاکت رسیده اند.

پیش از این نیز خبرهای مبنی بر کشته شدن فرمانده گروه تروریستی داعش توسط برخی از مقام های وزارت دفاع منتشر شده بود.

گفتنی است که پس از تحرکات وسیع گروه تروریستی داعش در ولایت های جنوبی به خصوص ولایت ننگرهار، رئیس جمهوری دستور نابودی همه جانبه این گروه را صادر کرد.

نیروهای امنیتی و دفاعی کشور طی دو هفته اخیر چندین موضع گروه تروریستی داعش را تصرف و یا تخریب کرده است. چندی پیش مرکز جلب و جذب این گروه در ننگرهار به تصرف در آمد و ولسوالی کوت نیز از وجود تروریستان پاک شد.

عملیات قهر سیلاب از دو هفته قبل به دستور رئیس جمهوری در ولسوالی های کوت، اچین، نازیان، هسکه مینه و مناطق اطراف این روستا ها علیه مواضع گروه تروریستی داعش راه اندازی شد. گروه داعش دراین مناطق نزدیک به مرز پاکستان برای خود پایگاه های مستحکمی ایجاد کرده بود.

سه هفته قبل نیز معاون نظامی و فرمانده جنگ گروه داعش در ولسوالی کوت ولایت ننگرهار در عملیات نیروهای کماندو در منطقه “سرای بازار” کشته شدند.

مقامات افغانستان همچنان از وارد شدن تلفات اندک بر نیروهای افغان و همچنان اهالی محل در جریان این عملیات سخن گفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.