• انتشار: 18 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4460
پرینت

وزارت دفاع موجودیت سربازان خیالی را رد کرد

وزارت دفاع کشور هرگونه ادعا مبنی بر موجودیت سربازان خیالی در چارچوب این نهاد امنیتی را به شدت رد کرد.

ژنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع در یک نشست خبری در کابل گفت: ” وزارت دفاع با قاطعیت اعلان می کند که سرباز خیالی در چارچوب این نهاد وجود ندارد.”

چندی پیش یکی از نمایندگان مجلس به رسانه ها گفته بود که تعداد زیادی از سربازان وزارت دفاع خیالی است و ممکن نیست که ۳۵۰ هزار سرباز در قالب ارتش خدمت کند.

آقای وزیری خاطرنشان ساخت که معاش و امتیازهای منسوبین وزارت دفاع بر اساس کارت بانکی پرداخت می شود و ممکن نیست که سرباز یا منسوب خیالی وجود داشته باشد.

به گفته ی وی؛ زمانی که برخی از گزارش ها تمرکز به تعداد سربازان افغان در یک پاسگاه دارند به مساله ی رخصتی سربازان، زخمی ها، شهدا و مامورانی که برای آموزش های بیشتر به مراکز آموزش فراخوانده شده اند توجهی صورت نمی گیرد.

سخنگوی وزارت دفاع در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای عملیات برنامه ریزی شده این وزارت برای سرکوب مخالفان مسلح در سراسر کشور اشاره نمود.

آقای وزیری گفت که در جریان این عملیات، در ولسوالی شورابک ولایت قندهار بزرگترین مرکز القاعده از بین رفته است.

وی بیان داشت که در عملیات دیگر در ولسوالی سنگین ولایت هملند یک کارخانه بمب سازی طالبان نابوده شده و ۴ فرمانده ارشد طالبان نیز دستگیر شده است.

او با اشاره به عملیات نیروهای امنیتی به مخفیگاه های داعش در ننگرهار و مواضع طالبان در لوگر گفت که نهادهای امنیتی افغان مصمم اند که این عملیات ها در زمستان نیز ادامه داشته باشد.

سخنگوی وزارت دفاع همچنین از آمادگی امریکا برای تحویل دهی ده ها نوع سلاح های مختلف نوع سبک و سنگین به ارتش ملی کشور خبر داد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.