• انتشار: 29 دسامبر 2018
  • ساعت: 18:16
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31240
پرینت
سرپرست وزارت دفاع

وزارت دفاع از تغییر در استراتیژی جنگ خبر داد

اسدالله خالد، سرپرست جدید وزارت دفاع ملی می‌گوید که استراتیژی جنگ را تغییر خواهد داد و نیروهای امنیتی را از حالت دفاعی به حالت تهاجمی در خواهد آورد.

به گزارش رها، اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی که امروز، شنبه هشتم جدی به طور رسمی کارش را آغازکرد، گفته است از این پس نیروهای اردوی ملی از حالت دفاعی خارج و به مخفیگاه‌های دشمن حمله خواهند کرد.

آقای خالد خطاب به سربازان اردوی ملی دستور داد که “در مقابل دشمن خشن و بی‌رحم” باشند ولی از افراد غیر نظامی دفاع و رفتار خوب با اسیران کنند و در رعایت حقوق بشر کوشا باشند.

او با انتقاد از شعار “سر می‌دهم ولی سنگر نمی‌دهم” که روی خودروهای ارتش ملی افغانستان نوشته شده، گفت که این شعار باید به شعار” سرش را می‌زنیم و سنگرش را می‌گیریم.” تغییر کند.

او گفت که این شعار نشان می‎‌دهد که نیروهای امنیتی افغانستان در حالت دفاعی قرار دارند. به گفته آقای خالد در گزارش‌های امنیتی که به او رسیده نیز آمده “حمله دشمن را دفع و یا کاروان‌ها را از یک شهر عبور داده است.”

سرپرست جدید وزارت دفاع ملی تأکید کرد که تاکنون نیروهای امنیتی در حالت دفاعی قرار داشتند و بعد از این نیروهای اردوی ملی ابتکار عمل را بدست خواهند گرفت.

آقای خالد از سربازان و درجه داران ارتش افغانستان خواست که بعد از این طرح‌هایشان را روی کاغذهای رنگین نیاورید. “من عمل می‌خواهم.”

او گفت که بعد از این تلاش خواهد کرد که تمام نیروهای اردوی ملی بخصوص کماندوها را برای عملیات به حرکت در آورد. به گفته او شماری از سربازان ارتش بخصوص کماندوها به عنوان محافظ شخصی افراد گماشته شده که به این کار پایان خواهد داد.

حمایت از سربازان

آقای خالد با اشاره به اینکه سربازان زخمی ارتش در روزهای گذشته برای چندین روز در ولسوالی اندر ولایت غزنی در جنوب افغانستان از خط مقدم جنگ به بیمارستان‌ها برای درمان منتقل نشده‌اند، گفت که بعد از این اگر سرباز زخمی در میدان نبرد باقی بماند او تمام وزارت دفاع را برای انتقالش به حرکت درخواهد آورد.

هماهنگی با وزارت داخله و امنیت ملی

آقای خالد تأکید کرد که با توجه با ارتباط نزدیک که با امرالله صالح، سرپرست وزارت داخله و ریاست امنیت ملی افغانستان دارد، تلاش می‌کند که هماهنگی میان نیروها بیشتر شود.

انتقاد از کم کاری و غفلت

سرپرست وزارت دفاع ملی با انتقاد از غفلت و کوتاهی شماری از درجه داران در وزارت دفاع گفت که وقتی مشکل پیش می‌آید، این افراد بخاطر اینکه غفلت و نارسایی خود را بپوشانند، می‌گویند که تمام اتکای‌شان به خارجی و آمریکایی‌ها است.

او تأکید کرد که حضور نیروهای خارجی و بخصوص آمریکا در افغانستان برای آموزش، کمک، رفع نیازمندی و فراهم کردن امکانات برای سربازان ارتش افغانستان است.

آقای خالد خطاب به این افراد گفت که “مالک این وطن تو هستی، تصمیم گیرنده باید تو باشی.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.