• انتشار: ۲۷ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۵۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20105
پرینت

وزارت دفاع از آغاز عملیات “خالد” به هدف سرکوب گروه‌های تروریستی خبر داد

سترجنرال مراد علی مراد، معاون ستر درستیز وزارت دفاع اعلام کرد که عملیات “خالد” به منظور سرکوب تروریستان در سراسر کشور آغاز شد.

آقای مراد، روز یکشنبه ۲۷ حمل در یک نشست خبری در کابل گفت که این عملیات تعرضی و با در نظرداشت اولویت‌ها و تهدیدهای موجود آغاز شده است.

به گفته ی او، این عملیات از امروز یکشنبه درسراسر مناطقی از کشور که با تهدیدهای تروریستی روبه رو است، آغاز یافته و با کمک نیروی هوایی داخلی و خارجی صورت می گیرد.

آقای مراد افزود: “عملیات خالد با توجه به میزان تهدیدها اولویت بندی شده ومطابق برنامه از قبل طرح ریزی شده فشار آن در مناطقی که آسیب پذیری بیشتر دارد، شدت خواهد یافت.”

معاون ستر درستیز وزارت دفاع ملی می افزاید: عملیات خالد هم اکنون در ولایت های سرپل، فاریاب، بغلان، کندز، هلمند، ارزگان، بادغیس وفراه به گونه تعرضی وبا حمایت قوت های هوایی وتوپچی نیروهای امنیتی کشور جریان دارد.

وی تأکید کرد که عملیات خالد ادامه عملیات نظامی به نام “شفق” است که تاپیش از آغاز عملیات خالد، در سراسر کشور جریان داشت. به گفته جنرال مرادعلی مراد، نیروهای امنیتی مصمم تر از گذشته به هدف سرکوب گروه های تروریستی آماده گی دارند. اوگفت: “بیست گروه تروریستی به شمول گروه داعش هم اکنون در برابر نیروهای امنیتی ومردم کشور قرار دارند وسرکوب این گروه ها هدف اصلی عملیات خالد می باشند.”

عملیات “خالد” که در آن قوت هایی از تمام ارگان های نظامی کشور حضور دارند، عملیات بهاری است وتا شش ماه ادامه می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.