• انتشار: 8 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 40679
پرینت

وزارت داخله: ۳۰۰ نفر به اتهام دزدی های مسلحانه در کابل بازداشت شدند

وزارت امور داخلۀ می‌گوید نزدیک به ۳۰۰ تن به اتهام دزدی‌های مسلحانه و جرایم جنایی در شهر کابل بازداشت شده‌اند.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت امور داخله می گوید این اقدام بخشی از هدف های این وزارت برای جلوگیری از دزدی‌ها در پایتخت و شهر‌های بزرگ افغانستان است.

آقای رحیمی می گوید در یک ماه گذشته ٢۶١ تن تنها از شهر کابل به جرم دزدی، چپاولگری، راه‌گیری، قتل، آدم‌ربایی و زورگویی بازداشت شده اند.

وی افزود: «ما روی یک راهبرد تازه کار می‌کنیم که در روز‌های خیلی نزدیک عملی خواهد شد و به کمک آن، اصلاحات کدری در پولیس به میان خواهد آمد.»

این در حالیست که از یک هفته بدینسو فعالین شبکه های اجتماعی مخصوصا فیسبوک در اعتراض به دزدی های مسلحانه، قتل، آدم‌ربایی و زورگویی دست به تظاهرات زدند و کمپاینی را تحت نام کابل امن نیست به راه انداختند.

در بیانیه کابل امن نیست آمده است: «دزدی، باج‌گیری‌های مسلحانه، قتل، اختطاف، در کوچه و پس‌کوچه‌های پایتخت این روزها بیداد میزند. کابل، نه برای آدم‌هایش امن است و نه برای آرزوی آدم‌ها. کابل فقط هوای آلوده ندارد، دست‌های آلوده فراوان هم دارد.»

این بیانیه همچنان اضافه کرد: «کجاست مسولین ارشد امنیتی که خود را در رسانه ها قهرمان نشان می‌دهند، داد و فریاد می‌زنند که وضعیت مملکت خوب است؟ شهروندان از دولت معجزه نمیخواهند تنها و تنها یک امنیت نسبی میخواهند تا بتوانند این چند روزی که صدای انتحار و انفجار نیست زندگی کنند.»

این اعتراضات زمانی اوج گرفت که دزدان مسلح شنبه شب «علی سینا» محصل دانشگاه امریکایی افغانستان را به خاطر ندادن تلفن و کمپیوترش به قتل رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.