• انتشار: 28 مارس 2020
  • ساعت: 20:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 42963
پرینت

وزارت داخله نسبت به نادیده گرفتن قرنطینه سه هفته ای هشدار داد

وزارت داخله هشدار داد اگر مردم به فیصلۀ کمیتۀ وضعیت فوق‌العاده که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ایجا شده است، احترام نگذارند، وزارت داخله مکلف است از قوه قهریه استفاده کند.

وزارت داخله از عدم همکاری باشندگان کابل در امر مبارزه با ویروس کرونا شکایت دارد. مسئولان وزارت امور داخله از باشندگان کابل خواست تا سه هفته دیگر در خانه‌های‌شان بمانند و توصیه‌های وزارت صحت را عملی کنند.

مروه امینی، معاون سخنگوی وزارت داخله می‌گوید اکثریت باشندگان کابل قرنطینه را جدی نمی‌گیرند و به دستوارت وزارت صحت عمل نمی‌کنند.

او می‌گوید، در صورتی که شهروندان قیود روزگردی را رعایت نکنند، اداره‌هایی که مسئول جلوگیری گسترش ویروس کرونا اند، قادر به محافظت آنان نخواهد بود.

این وزارت هشدار داد اگر مردم به فیصلۀ کمیتۀ وضعیت فوق‌العاده که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ایجا شده است، احترام نگذارند، وزارت داخله مکلف است از قوه قهریه استفاده کند.

شماری از باشندگان شهر کابل نیز از جدی نگرفتن وضعیت موجود از سوی اکثریت باشندگان پایتخت شکایت دارند و می‌گویند حکومت باید بر عمل‌کرد روزانۀ شهروندان نظارت داشته باشد.

در کنار خطرات جانی این ویروس که اکثریت کشورهای جهان را تهدید می‌کند، باشندگان کابل از افزایش بی‌رویۀ قیمت مواد خوراکی شاکی اند و از دولت خواستار کنترل قیمت‌ها در بازار هستند.

نرگس مومند، سخنگوی شهرداری کابل می‌گوید با همکاری وزارت داخله قیمت‌ها را کنترل خواهند کرد و با قیمت‌فروشان و احتکارکنندگان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

براساس فیصلۀ کمیتۀ اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شهر کابل برای مدت ۳ هفته قرنطینه اعلام شد. بر بنیاد این فیصله، وزارت‌ها و سایر اداره‌های دولتی در شهر کابل و ولسوالی‌های آن تا سه هفته تعطیل خواهد بود.

تا کنون ۱۱۰ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و نتایج شماری از موارد مشکوک دیگر روشن نیست. بر اساس گزارش‌های وزارت صحت کشور تا این دم چهار تن در ولایت‌های هرات و بلخ در پی ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و پنج تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.