• انتشار: 4 ژانویه 2021
  • ساعت: 13:12
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 52852
پرینت

وزارت داخله نسبت به جنگ تمام عیار طالبان در سال آینده هشدار داد

آقای اندرابی، وزیر داخله، روز دوشنبه (۱۵ جدی) در نشست عمومی مجلس نمایندگان گفت طالبان در سال آینده برای یک جنگ تمام عیار آماده می شوند. نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان نیز برای مقابله با طالبان آمادگی گرفته اند.

آقای اندرابی گفت :« رهبران طالبان در زمستان، از مخفی‌گاه‌های خود در پاکستان بازدید می‌کنند و از کشتن افغان‌ها به برادران شان گزارش می‌دهند. آخرین حمله‌های طالبان در هلمند و کندهار شکست خورد و این گروه تلفات یک هزار نفری داشت. حالا طالبان برای یک جنگ تمام عیار در سال آینده آمادگی می‌گیرند.»

به گفته‌ی آقای اندرابی، نهادهای امنیتی کشور نیز، مرکز عملیاتی مشترکی را ایجاد کرده اند که متشکل از نیروهای ارتش، پولیس و امنیت ملی است و در هر جایی که از حمله‌ی طالبان اطلاعات برسد، این نیروها در برابر آن اقدام خواهند کرد.

آقای اندرابی همچنان گفت:« طالبان وسایل پیشرفته‌ای ندارند. حامیان و برادران شان به آن‌ها گفته اند که از کارتان فیلم بگیرید و ویدیو بسازید برای ایجاد وحشت. بزبزک، تنها سلاحی است که از بازار سیاه بهرام‌چه به دست آورده بودند؛ حالا ما نیز برای نیروهای ما سلاح قوی تر پیدا می‌کنیم و محکم‌تر به سرشان می‌زنیم.»

او افزود دلیل اصلی طالبان برای ناامن ساختن کابل این است که مردم را نسبت به حکومت بی باور سازند.

به گفته‌ی او، گفت‌وگوها در قطر جریان دارد و طالبان می‌خواهند مردم را به نحوی مدیریت کنند که به این باور برسند حکومت بی کفایت است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که قرار است فردا سه‌شنبه (۱۶ جدی)، دور دوم گفت‌وگوهای صلح افغانستان میان دو هیئت در قطر آغاز شود.

پیشتر عبدالحفیظ منصور، عضو هیئت گفت‌وگوکننده دولت، گفته بود ممکن است با آغاز دور دوم گفت‌وگوها، سطح خشونت نیز افزایش یابد؛ زیرا دولت افغانستان بر آتش‌بس تاکید دارد، اما گروه طالبان روی نظام سیاسی آینده پافشاری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.