اجتماعی

وزارت داخله طالبان: ماموران بازرسی بدون حضور «وکلای گذر» اجازه تفتیش ندارند

وزارت داخله طالبان امروز (یکشنبه ۸ حوت) در اطلاعیه ای خطاب به ساکنان شهر کابل گفته است که بازرسی ها با مشوره و حضور ملا امامان مساجد و یا وکلای گذر صورت می گیرد.

این وزارت افزوده است که چنانچه نیروهای آنان بدون حضور وکیل گذر و یا ملا امام مسجد قصد تفتیش از منازل را داشتند، مردم می توانند با شماره های ذیل که مربوط به قطعه امنیت داخلی وزارت امور داخله امارت اسلامی می باشد، تماس بگیرند.

 (0798891037 – ۰۷۷۷۳۸۳۸۳۲ -۰۷۲۸۳۲۶۰۱۴ – ۰۷۰۷۲۳۱۵۹۰)

اطلاعیه وزارت داخله طالبان علاوه می کند که در صورتی که کسی اسلحۀ غیرقانونی دارد نیز قبل از آنکه توسط مامورین آنها ضبط و بازداشت گردد، با همین شماره ‌ها تماس گرفته و سلاح هایشان را تسلیم نمایند.

لازم به ذکر است که امارت اسلامی از چند روز پیش بدین سو تلاشی خانه به خانه را در برخی مناطق شهر کابل از جمله مناطق خیرخانه، ارزان قیمت و هودخیل آغاز کرده اند.

با وجود آنکه امارت اسلامی می گوید که این عملیات برای پاکسازی این مناطق از دزدان، اختطافگران و عوامل ضد امنیت عمومی صورت می گیرد، بسیاری از ساکنان این مناطق اما می گویند که نیروهای طالبان به دنبال افراد مشخصی می باشند.

این تلاشی های خانه به خانه در ولایات کابل و کاپیسا، پس از آن آغاز شد که جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود در این دو ولایت حملاتی را بر مواضع طالبان انجام داد.  

بیشتر بخوانید:

واکنش طالبان به گزارش های تلاشی خانه به خانه: عملیات تصفیه ای انجام می دهیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا