• انتشار: 25 آگوست 2020
  • ساعت: 16:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47714
پرینت

وزارت داخله: طالبان در دو هفته گذشته ۲۲۱ فرد ملکی را کشته اند

وزارت داخله روز سه شنبه ۲۵ اگست (چهارم سنبله) با نشر خبرنامه‌ای گفت طالبان در این دو هفته، ۸۸ غیرنظامی را کشته و ۱۳۳ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت امورداخله اعلام کرد در اثر ۷۸۱ تحرک طالبان در دو هفته گذشته، ۲۲۱ غیرنظامی در کشور کشته و زخمی شده اند.

این وزارت روز سه شنبه ۲۵ اگست (چهارم سنبله) با نشر خبرنامه‌ای گفت طالبان در این دو هفته، ۸۸ غیرنظامی را کشته و ۱۳۳ تن دیگر را زخمی کرده اند.

بر اساس معلومات وزارت داخله، این افراد در ۲۷ ولایت قربانی حملات طالبان شده اند که ولایت‌های قندهار و غزنی بیشترین شمار تلفات غیرنظامیان را داشته اند.

در اعلامیه آمده است: «هدف قرار دادن افراد ملکی خلاف تمام موازین انسانی، دینی، اخلاقی و جنگی محسوب می‌شود که همواره گروه طالبان این موارد را نادیده گرفته است.»

طالبان تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

این در حالی است که صبح امروز یک حمله‌کننده انتحاری موتر پر از مواد منفجره را در مرکز ولسوالی بلخ ولایت بلخ انفجار داد که به گفتۀ مقامات، در این رویداد سه نفر به شمول دو غیرنظامی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی گفت بسیاری قربانیان این رویداد غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان اند. طالبان مسوولیت این انفجار را به عهده گرفته اند.

پیش از این زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور مصالحۀ افغانستان و جنرال اسکات میلر، فرمانده ناتو در این کشور از طرف‌های درگیر به ویژه طالبان خواستند که خشونت‌ها را کاهش داده و برای گفتگوهای مستقیم آماده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.