امنیت و جرایم

وزارت داخله طالبان: بازداشت شدگان در منطقه «قلعه نجارهای کابل» سارقین موتر بودند

وزارت امور داخله طالبان به ویدیویی که در روزهای گذشته از بازداشت سه تن در منطقه «قلعه نجارها» در شهر کابل منتشر شد، واکنش نشان داد.  

وزارت امور داخله طالبان با نشر خبرنامه ای امروز (یکشنبه ۱۹ جدی) با عنوان «وضاحت» نوشته است که در روزهای اخیر ویدیوی بازداشت «دو تن» از سوی منسوبین امنیتی امارت اسلامی در میان کاربران دست به دست می شود که به بازداشت شدگان جنبه قومی و زبانی داده است.

وزارت امور داخله طالبان علاوه کرده که این در حالیست که افراد بازداشت شده در سرقت وسایط نقلیه دست داشتند و خود به این جرم شان اعتراف کرده اند.

این وزارت همچنین ویدیویی از بازداشت شدگان و مالکان یکی از وسایط نقلیه مسروقه منتشر کرده که در آن بازداشت شدگان به جرم خویش اعتراف می کنند و می گویند که پیش از این پنج موتر را سرقت کرده بودند که در سرقت موتر ششم توسط نیروهای طالبان در قلعه نجارها دستگیر می گردند.

وزارت داخله طالبان در خبرنامه اش گفته است که دو تن را بازداشت کرده اند اما در ویدیوی منتشر شده دیده می شود که سه تن بازداشت می گردند.

لازم به ذکر است که چند روز پیش ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن دیده می شود افراد طالبان در منطقه قلعه نجارهای شهر کابل «راننده سه موتر» را پیاده ساخته و پس از بازداشت آنها را به داخل «تولبکس» موترها انداخته و سپس می برند.

فردی که در حال ضبط این ویدیو است نیز می گوید که طالبان در حال بازداشت پنجشیری ها می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا