• انتشار: 10 نوامبر 2020
  • ساعت: 16:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50578
پرینت

وزارت داخله: صدها زندانی آزاد شده طالبان به میادین جنگ بازگشته اند

وزارت داخله اعلام کرد صدها زندانی طالب که از سوی حکومت در چارچوب آغاز مذاکرات بین الافغانی آزاد شده بود دوباره به میادین جنگ بازگشته اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله، گفت بیش از ۵۸۰ زندانی آزادشده‌ی طالبان، به میدان نبرد بازگشته و با نیروهای امنیتی و دفاعی جنگیده اند.

آقای آرین، روز سه‌شنبه (۲۰ عقرب)، در یک پیام ویدیویی گفت شمار زیادی از زندانیان آزادشده‌ی طالب که به میدان نبرد بازگشته اند، در جنگ با نیروهای امنیتی و دفاعی کشته شده اند.

او، هم‌چنان گفت: «افراد طالبان در یک ماه گذشته، سطح خشونت‌ها را به شدت افزایش داده اند. رویکرد انفجار موتربمب طالبان در شماری از ولسوالی‌ها، سبب تخریب منازل مسکونی و تاسیسات عامه شده و هم‌چنان در نتیجه‌ی آن، ده‌ها غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.»

آقای آرین، گفت گروه طالبان به تعهدات خود پابند نیست و نیروهای امنیتی و دفاعی نیز با تمام توان، پاسخ هر نوع تهدیدات و تحرکات این گروه را خواهند داد.

این در حالی است که سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، پیش از این گفته بود که بیشتر زندانیان آزادشده‌ی طالب، بر خلاف تعهدشان دوباره به میدان نبرد بازگشته اند.

دولت افغانستان، چند ماه پیش، پنج هزار زندانی طالب را به اساس توافق‌نامه‌ی صلح امریکا – طالبان آزاد کرد. رییس‌جهمور غنی، نیز بیش از یک هزار زندانی دیگر این گروه را به خاطر نشان دادن حسن نیست آزاد کرد. هم‌چنان گروه طالبان در آن زمان، نزدیک به یک هزار سرباز امنیتی دولت افغانستان را آزاد کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.