• انتشار: ۲ سرطان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۴۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 59762
پرینت

وزارت داخله: حکومت از مقاومت مردم در برابر طالبان حمایت می کند

نقیب‌الله فایق، معین پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله می‌گوید این وزارت برای کسانی که به‌گونه‌ی داووطلبانه در برابر طالبان بجنگند، سلاح و مهمات توزیع می‌کند.

آقای فایق که برای بررسی وضعیت امنیتی به شهر مزارشریف رفته، گفت حکومت مرکزی و مسئولان ارشد نهادهای امنیتی و دفاعی از ایستادگی مردم در برابر طالبان در تمام ولایات حمایت می‌کنند.

فایق که همراه با والی بلخ، فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین و شماری دیگر از مسئولان محلی ولایت بلخ از کمربندهای شهر مزارشریف دیدن می‌کرد، گفت: «طالبان سرکوب می‌شوند. حمایت فوق‌العاده‌ی مسئولان امنیتی [از مردم] وجود دارد.»

به‌گفته‌ی او، سلاح، اعاشه، وسایط و مهمات کافی نه تنها در مزارشریف، بلکه در تمام ولایات برای کسانی که آمادگی دفاع از خاک و خانه‌ی‌شان را داشته باشند، توزیع خواهد شد.

معین وزارت داخله در جریان صحبت‌هایش علاوه کرده است که طالبان هیچ‌گاه داخل شهرها شده نمی‌توانند و ساحات از دست‌رفته نیز به‌زودی از نزد این گروه پس گرفته خواهد شد.

فایق تأکید کرده است که جنگ‌های اخیر طالبان بیشتر جنبه‌ی تبلیغی دارد و حتا خود این گروه به این که کجا رسیده، باور ندارد. او گفت: «ما چرا باور داشته باشیم که طالب قوی شده؟»

اخیرا حملات طالبان در بخش‌های مختلف کشور افزایش یافته است. چند روز پیش گزارش شد که جنگ‌جویان گروه طالبان خودشان را تا کمربند شهر مزارشریف رسانده‌اند. مقام‌های دولت افغانستان اما جنگ طالبان را بیشتر تبلیغی می‌دانند و بر بهبود وضعیت در آینده‌ی نزدیک تأکید دارند.

به دنبال افزایش حملات طالبان، مردم در شماری از ولایات از جمله ولایت‌های شمالی علیه طالبان بسیج شده‌اند. در ولایت بلخ شماری از احزاب سیاسی هواداران‌شان را در برابر طالبان مسلح کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.