• انتشار: 16 سپتامبر 2019
  • ساعت: 01:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37761
پرینت

وزارت داخله: تمام مواد انتخاباتی سالم به ولایات منتقل شده است

سخنگوی وزارت داخله گفت تمام مواد حساس وغیر حساس انتخاباتی به طور صحیح و سالم به ولایات منتقل شده است.

 نصرت رحیمی روز گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک در کابل گفت تا چند روز دیگر، ۷۲ هزار نیروی ملی دفاعی وامنیتی کشور که به خاطر تأمین امنیت انتخابات موظف شده اند، در حالت احضارات درجه یک قرار می‌گیرند.
رحیمی افزود تمام تدابیر امنیتی برای تأمین امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری گرفته شده و۲۰ تا ۳۰ هزار نیروی دیگر در حالت پشتیبانی و ذخیره قرار دارند.
سخنگوی وزارت داخله به مردم، نامزدان انتخابات وکمیسیون‌های انتخاباتی اطمینان داد که نیروهای امنیتی از تمام امکانات برای تأمین امنیت مراکز انتخاباتی در سراسر کشور استفاده می‌کنند.
در همین حال روح الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی اطمینان داد که عملیات‌ها برای سرکوب دشمن وپاکسازی مناطق جهت فراهم شدن زمینه انتخابات شفاف وسرتاسری ادامه دارد.
سید شاه سقیم، سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محلی گفت از تمام والی‌ها و ولسوالان در خواست شده است که در هماهنگی با کمیسیون مستقل انتخابات از تمام امکانات شان برای هر چه بهتر برگزارشدن انتخابات استفاده کنند.
وی هم‌چنان افزود به کارمندان ادارات محلی نیز خبر داده شده است که در پروسه انتخابات مداخله نکنند.
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات نیز ضمن سپاسگزاری از نیروهای امنیتی به خاطر انتقال مصوون مواد حساس وغیر حساس انتخاباتی گفت از دو روز بدینسو روند انتقال این مواد از مراکز ولایت‌ها به مراکز ولسوالی‌ها آغاز شده است.
وی افزود تاهنوز برای ۸۷ نهاد ملی وبین المللی، اعتبار نامه نظارت از انتخابات توزیع شده است و بیشتر از ۸۰ هزار ناظر نیز ثبت نام شده اند.
ابراهیمی گفت تاکنون ۸۳ هزار کارمند ارشد کمیسیون مستقل انتخابات شامل آموزگاران ارشد، آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند و نزدیک به ۱۰۰ هزار کارمند کمیسیون مصروف آموزش اند.
او اطمینان داد کمیسیون مستقل انتخابات برای برگزاری انتخابات شفاف ومطلوب، در ششم میزان آماده گی کامل دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.