• انتشار: 23 می 2020
  • ساعت: 10:42
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 44527
پرینت

وزارت داخله تدابیر شدید امنیتی را در روزهای عید روی دست می گیرد

وزارت داخله اعلام کرد در روزهای عید سعید فطر تدابیر شدید امنیتی در کابل اعمال می شود و مردم باید از گشت و گذار بی مورد خودداری کنند.

وزارت داخله اعلام کرد به دلیل جلوگیری از شیوع کروناویروس پولیس کابل در روزهای عید تدابیر شدیدی را روی دست خواهد گرفت.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله روز جمعه ۲۲ می (دوم جوزا) در پیامی به رسانه‌ها گفت بر اساس فیصله کابینۀ حکومت افغانستان در روزهای عید تدابیر شدید با هدف جوگیری از گذشت و گذار مردم در شهر کابل اتخاذ خواهد شد.

وزارت داخله از باشندگان کابل خواست از تردد غیرضروری در روزهای عید خودداری کنند.

سخنگوی وزارت داخله تاکید کرد کابل در سه روز عید به گونۀ کامل قرنطین خواهد بود و “پولیس تمامی مسیرهای رفت و آمد به داخل شهر را مسدود خواهد کرد.

نماز عید در خانه

سرپرست وزارت حج و اوقاف افغانستان از مردم خواست که از تجمعات و حضور گسترده در مساجد خودداری کنند و اگر برای ادای نماز عید به مساجد می روند باید ماسک و دست‌کش بپوشند و فاصلۀ اجتماعی را رعایت کنند.

عبدالحکیم منیب، سرپرست این وزارت در یک کنفرانس مشترک خبری با وزیر صحت عامۀ افغانستان گفت افرادی که بیمار‌های مختلف دارند و حتی از مبتلا شدن به کروناویروس در هراس اند، نمازهای عید شان را به گونۀ انفرادی در خانه‌های شان ادا کنند.

او افزود: «فتوای ما این است که شرایط هر دو طرف را باید مراعات کنیم. هدف، خدا ناخواسته ترک عبادت نیست، مکلف استیم که عبادت خود را بکنیم، اما این کار نباید ضرر به دیگرها داشته باشد.»

فیروالدین فیروز، وزیر صحت نیز نسبت به گردهمایی و حضور مردم در مساجد با هدف ادای نماز عید رمضان هشداد داد و از شهروندان کشور خواست توصیه‌های وزارت صحت را جدی بگیرند.

این در حالی است که رییس جمهور غنی در جلسۀ کابینه از مردم خواست با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کووید۱۹، از دید و بازدید در روزهای عید خودداری کنند.

وزارت صحت عامه دیروز اعلام کرد حد اقل بین سه تا چهار شبانه‌روز گذشته تعداد بیماران کووید۱۹ به شکل بی‌سابقه افزایش یافته و شفاخانه‌های اختصاصی در این بخش بستر خالی برای بیماران ندارند.

به گفته این وزارت تا اکنون ۹۲۱۶ واقعه مثبت کروناویروس در سراسر کشور به رسیده و ۲۰۵ تن دیگر جان‌های شان را از دست داده اند.

دفتر هیات معاونت ملل متحد (یوناما) ضمن تبریک عید از طرف‌های درگیر در افغانستان خواسته است تا در روز های عید برای توقف خشونت هر آنچه در توان دارند انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.