• انتشار: 20 آگوست 2015
  • ساعت: 10:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1835
پرینت

وزارت خارجه پاکستان سفیر افغانستان در اسلام آباد را احضار کرد

وزارت خارجه پاکستان در واکنش به احضار شدن سفیر پاکستان به وزارت خارجه افغانستان، جانان موسی زی سفیر افغانستان در اسلام آباد را به این وزارت فراخواند.

وزارت خارجه پاکستان جانان موسی زی را به این وزارت فراخواند تا نگرانی های پاکستان را مبنی بر فعالیت های ضد پاکستانی اخیر رسانه ها در افغانستان به وی ارائه کند.

چندی پیش محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور، پاکستان را بازخواست کرد که در تعهداتش نسبت به مبارزه با تروریسم کوتاهی می کند و حملات اخیر در افغانستان، از پایگاه هایی در پاکستان سازمان دهی شده است.

پس از سخنان صریح رئیس جمهوری، فعالیت های گسترده ای علیه پاکستان در سراسر کشور به راه افتاد که همگی پاکستان را به حمایت از تروریسم متهم می کردند.

همچنین وزارت خارجه افغانستان، تاکنون چندین بار سفیر اسلام آباد در کابل را به این وزارت احضار کرده است تا در مورد حملات نیروهای پاکستانی به مرزبانان افغانستان در ولایت کنر که چندین پولیس کشور کشته و یا زخمی شدند هشدار دهد.

عزیز احمد چودری، وزیر خارجه پاکستان هم در واکنش به این فعالیت ها و فراخوانی سفیر پاکستان توسط وزارت خارجه افغانستان، دیروز (۱۹ اگست) جانان موسی زی سفیر افغانستان در اسلام آباد را فراخواند تا  نگرانی پاکستان را در این خصوص به وی ارائه کند.

آقای چودری در این دیدار گفت  “چنین اتهاماتی علیه پاکستان اعتماد و روابط دو کشور را که هر دو در تلاش برای بهبود این روابط هستند به خطر می اندازد.”

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.