• انتشار: 23 آگوست 2015
  • ساعت: 23:49
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1921
پرینت

وزارت خارجه پاکستان دوباره سفیر افغانستان در اسلام آباد را فراخواند

جانان موسی زی، سفیر افغانستان در اسلام آباد بار دیگر توسط وزارت خارجه پاکستان برای نبردهای راکتی/موشکی اخیر در مرز دیورند به این وزارت فراخوانده شد.

وزارت خارجه پاکستان اعتراض شدید دولت خود را به آقای موسی زی ارایه کرد و از وی خواست تا دولت افغانستان در این خصوص هر چه زودتر اقدام کند.

وزارت خارجه پاکستان مدعی است اخیرا چند راکت از سمت خط مرزی دیورند و از پشت مرزهای افغانستان به سمت یک پاسگاه مرزی پاکستان شلیک شده که باعث کشته شدن ۴ سرباز پاکستانی شده است.

در بیانیه ای که از سوی پاکستان منتشر شده آمده است اوایل صبح امروز چند راکت از سوی افراد ناشناس و از پشت خط مرزی دیورند به سمت یک پاسگاه مرزی پاکستان که در ارتفاع ۸۰۰۰ پایی واقع شده بود شلیک شد و ۴ سرباز پاکستانی در این حمله کشته شدند.

گفتنی است هفته گذشته نیز جانان موسی زی، به وزارت خارجه پاکستان برای فعالیت های ضد پاکستانی توسط فعالان مدنی و رسانه های افغانستان و همچنین برخی نبردهایی که میان نیروهای پاکستانی و افغانی در خط مرزی دیورند به وقوع پیوست احضار شده بود.

سفیر افغانستان در اسلام آباد در حالی به وزارت خارجه این کشور احضار می شود که تنش میان کابل و اسلام آباد هم چنان در حال شدت گرفتن می باشد.

لازم به ذکر است که مقامات کشور از چندی پیش بدین سو، مقامات پاکستانی بخصوص نیروهای نظامی این کشور را متهم به دست داشتن در حملات و ناامنی های اخیر در کشور می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.