سیاستِتیتر یک

وزارت خارجه طالبان: یوناما و امریکا نمی خواهند نظام بانکی افغانستان تضعیف شود

وزارت خارجه طالبان می گوید که نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان در دیدار با امیرخان متقی گفته است که یوناما و امریکا نمی خواهند نظام بانکی افغانستان تضعیف گردد.

با تسلط طالبان و اعمال تحریم ها، نظام بانکی افغانستان در معرض فروپاشی قرار گرفت و سازمان ملل پیوسته در این باره هشدار داده است.

وزارت خارجه طالبان با نشر خبرنامه ای گفته است که دفتر هیات معاونت سازمان ملل در افغانستان برای توسعه اقتصادی و بخش خصوصی، روی ایجاد کانال‌ها به منظور ایجاد هماهنگی با نهادهای مختلف کمک کننده کار می‌کند.

در خبرنامه آمده است که خانم دیبورا لاینز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان در این دیدار ابراز امیدواری کرده که موانع پیشرو از طریق گفتگو حل خواهد شد.

امیرخان متقی نیز در این دیدار گفته که حکومت طالبان متعهد است با همه نهادهایی که برای پیشرفت و ترقی افغانستان تلاش می‌کنند، همکاری کند.

براساس خبرنامه مذکور، دیبورا لاینز در این دیدار همچنین در مورد سفر خود به آلماتی پایتخت قزاقستان به امیرخان متقی معلومات داده است.

خبرگزاری باختر نیز از دیدار دیبورا لاینز با عبدالسلام حنفی معاون رئیس‌الوزرای طالبان خبر داده و گفته است که در این دیدار دو طرف در مورد مسایل بانکی، وضعیت بشری و تقویت بخش زراعت تبادل نظر کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا