سیاست

وزارت خارجه طالبان مسئولان سفارت ایران در کابل را احضار کرد

وزارت خارجه طالبان می گوید که این وزارت مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل را در اعتراض به بدرفتاری نیروهای ایرانی با مهاجران افغان در این کشور احضار کرده است.

حفیظ ضیا احمد معاون سخنگوی وزارت خارجه طالبان گفته است که «فیضان الله ناصری» رئیس دوم سیاسی این وزارت روز گذشته (پنجشنبه ۱۸ حمل) با مسئولان سفارت ایران در کابل دیدار کرد.

آقای احمد علاوه کرد که در این دیدار فیضان الله ناصری «نگرانی و احساسات حکومت و مردم افغانستان» را نسبت به وقایع در ایران با دیپلمات های ایرانی شریک ساخته است.

وی همچنین گفت که دو طرف در این دیدار بر لزوم جلوگیری از رفتارها و اقداماتی که موجب تنش میان دو کشور و ملت می گردند تاکید نمودند.

اخیرا تصاویر متعددی در شبکه های اجتماعی منتشر گردیده که برخی از پناهجویان افغانستان در ایران با رفتارهای توهین آمیز مواجه می شوند.

گفتنی است که پس از سقوط دولت پیشین، شمار زیادی از شهروندان افغانستان از مسیرهای قانونی و غیرقانونی خارج از کشورها به شمول ایران شدند.

چندی پیش رئیس شورای پناهندگان ناروی در دیدار از یکی از کمپ های پناهجویان افغان در ولایت یزد ایران گفته بود که روزانه تا ۵ هزار شهروند افغانستان وارد ایران می شوند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران نیز چند روز پیش در سومین نشست وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان اعلام کرده بود که حدود پنج میلیون مهاجر افغانستان در ایران حضور دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا