• انتشار: 18 فوریه 2017
  • ساعت: 13:40
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 18920
پرینت

وزارت خارجه سفیر پاکستان را بخاطر راکت پراکنی های اخیر احضار کرد

وزارت خارجه افغانستان روز گذشته سفیر پاکستان مقیم کابل را بخاطر راکت پراکنی های اخیر این کشور در دو ولایت ننگرهار و کنر، به این وزارت احضار کرد.

وزارت خارجه کشورمان روز گذشته (جمعه) سید ابرار حسین سفیر پاکستان مقیم کابل را بخاطر راکت پراکنی های نظامیان این کشور در مربوطات ولایات ننگرهار و کنر به این وزارت احضار کرد.

لازم به ذکر است که نظامیان پاکستانی در ساعات پایانی روز پنجشنبه، راکت پراکنی های خود را به سمت ولسوالی لعل پور در ولایت ننگرهار و ولسوالی سرکانو در ولایت کنر آغاز کرد که به گفته مقامات محلی، بیش از ۲۰۰ راکت از سوی آنان به داخل کشور پرتاب شد.

در نتیجه این راکت پراکنی ها، یک مادر به همراه فرزند ۱۵ ساله اش در ولایت کنر جان باختند و چندین تن دیگر نیز زخمی شدند.

حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت خارجه کشور مراتب تسلیت خود و ملت افغانستان را بخاطر حملات تروریستی اخیر در پاکستان، به سید ابرار حسین ابراز کرد.

آقای کرزی به سفیر اسلام آباد گفت که دولت افغانستان به جد از پاکستان می خواهد تا علیه گروه های تروریستی که در خاک پاکستان پنهان شده اند، اقدام کند.

او همچنین راکت پراکنی های نظامیان پاکستان بر ولایات ننگرهار و کنر را محکوم کرد و خواستار توضیح در این رابطه شد.

معین سیاسی وزارت خارجه نگرانی خود نسبت به بازداشت ۱۵۰ تبعه افغان و بسته شدن مرزهای تورخم و چمن توسط مقامات پاکستان را ابراز کرد و خواستار آزادی این اتباع و باز شدن مرزها گردید.

سید ابرار حسین سفیر پاکستان نیز گفت که نگرانی های مقامات افغانستان را به مقامات عالی رتبه کشورش انتقال خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.