• انتشار: 23 آگوست 2020
  • ساعت: 16:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47592
پرینت

وزارت خارجه تحریم رهبران طالبان از سوی پاکستان را بررسی می کند

گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه روز یک‌شنبه، دوم سنبله، در یک نوار تصویری که به رسانه‌ها فرستاده است گفت اعلامیه وزارت خارجه پاکستان در مورد تطبیق «تعزیرات» بر رهبران طالبان با درنظرداشت قطع‌نامه سازمان ملل متحد، یک «انکشاف» مهم است.

وزارت امور خارجه وضع «تعزیرات» بر شماری از رهبران طالبان و شبکه حقانی از سوی پاکستان را «یک انکشاف» مهم می‌خواند.

گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه روز یک‌شنبه، دوم سنبله، در یک نوار تصویری که به رسانه‌ها فرستاده است گفت اعلامیه وزارت خارجه پاکستان در مورد تطبیق «تعزیرات» بر رهبران طالبان با درنظرداشت قطع‌نامه سازمان ملل متحد، یک «انکشاف» مهم است و وزارت خارجه آن را یادداشت کرده است.

هیواد افزود بعد از ارزیابی همه‌جانبه نتیجه‌گیری‌ها در این مورد اعلام می‌شود.

طبق گزارش رسانه‌ها، پاکستان دستور پیروی کامل از تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه طالبان افغان و سایر گروه‌های شورشی بنیادگرا را صادر کرده است.

ملا عبدالغنی برادر، معاون و رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر و سراج‌الدین حقانی، رهبر شبکه حقانی از جمله کسانی‌اند که در فهرست تحریم‌های پاکستان قرار گرفته‌اند.

این اقدام پاکستان پیش از نشست حساس گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، سازمان جهانی مبارزه با پولشویی و تمویل مالی تروریسم صادر شده است.

تحریم‌ها شامل ضبط دارایی‌ها، محدودیت سفر و حمل اسلحه می‌شود.

اسلام‌آباد از سوی کابل متهم به حمایت از گروه طالبان و پناه دادن به این گروه است.

 از جانب دیگر، گران هیواد از بازگشایی گذرگاه‌های غلام‌خان در ولایت خوست و اسپین‌بولدک در قندهار نیز یاد کرد که به گفته او، یک پیش‌رفت در توسعه تجارت به شمار می‌رود.

هیواد گفت در دو روز گذشته حدود ۱۰۰ هزار شهروند کشور از گذرگاه اسپین‌بولدک «استفاده» کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.