• انتشار: 27 فوریه 2017
  • ساعت: 18:46
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19304
پرینت

وزارت خارجه برای بار سوم سفیر پاکستان را احضار کرد

وزارت خارجه افغانستان بخاطر راکت پراکنی های تازه پاکستان، برای بار سوم سفیر این کشور مقیم کابل را به این وزارت احضار کرد.

وزارت خارجه کشور در خبرنامه ای امروز (دوشنبه) نوشته است که سید ابرار حسین سفیر پاکستان مقیم کابل بعدازظهر امروز بار دیگر به این وزارت احضار شد تا اعتراض شدید جمهوری اسلامی افغانستان را به مقامات پاکستان برساند.

موسی عارفی رئیس شعبه اول سیاسی وزارت امور خارجه در دیدار با سید ابرار حسین، اعتراض شدید افغانستان را به راکت پراکنی های تازه نظامیان پاکستان بر مناطقی از ولسوالی های خاص کنر، دره شالی، سرکانو، دره نولی، شادی خیل و دره شونگری ولایت کنر به او ابراز کرد.

آقای عارفی گفت که در اثر این راکت پراکنی ها منازل مسکونی مردم عادی تخریب شده و همچنین چهار کودک جانشان را از دست داده اند.

او همچنین نسبت به عبور یک فروند هلیکوپتر پاکستانی از آن سوی خط دیورند و گشت زنی این هلی کوپتر در مناطقی مانند «لکه تیگی»، «دره شالی»، «مایا سرو» و «وچه ژوره» ولسوالی خاص کنر اعتراض کرد.

رئیس شعبه اول سیاسی وزارت خارجه کشورمان همچنین نسبت به موارد آزار و اذیت و اخراج مهاجرین افغانستانی به شکل اجباری که خلاف تمامی تعهدات سه جانبه میان افغانستان، پاکستان و آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد است، و همچنین نسبت به مسدود بودن دروازه های تورخم و چمن که این مورد نیز مغایر با همه نورم های بین المللی سازمان تجارت جهانی و توافقات تجاری افغانستان و پاکستان می باشد، اعتراض شدید جمهوری اسلامی افغانستان را به سید ابرار حسین ابراز کرد.

سید ابرار حسین سفیر پاکستان مقیم کابل تعهد کرد که مراتب اعتراضات و نگرانی افغانستان را با مقامات کشور خود در میان بگذارد.

لازم به ذکر است که طی تقریبا یک هفته گذشته، این سومین بار است که وزارت خارجه کشورمان سفیر پاکستان مقیم کابل را به این وزارت احضار می کند و در خصوص راکت پراکنی های نظامیان پاکستان خواستار توضیحات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.