سیاست

وزارت خارجه امریکا کنترل سفارت و کنسولگری های افغانستان را بر عهده گرفت

وزارت خارجه امریکا اعلام کرده که مسئولیت امنیت و نگهداری سفارت و کنسولگری های افغانستان در این کشور را از روز دوشنبه هفته جاری به صورت رسمی بر عهده گرفته است.

وزارت خارجه امریکا روز گذشته (سه شنبه ۲۷ ثور) گفت که مسئولیت انحصاری امنیت و نگهداری از مکان های دیپلماتیک افغانستان را از روز دوشنبه بر عهده گرفته و تا اطلاع ثانوی از ورود هر شخصی بدون مجوز جلوگیری خواهد کرد.

این وزارت گفته است که تا اطلاع بعدی دفتر نمایندگی های خارجی وزارت خارجه ایالات متحده مسئولیت تضمین حفاظت تمامی اموال و دارایی های مالی سفارت و نمایندگی های کنسولی افغانستان را برعهده می گیرد.

وزارت خارجه امریکا می گوید از آنجایی که افغانستان رسما از کشور سومی برای حفاظت از نمایندگی های سیاسی اش در امریکا درخواست نکرده است، این مسئولیت را تا اطلاع بعدی بر عهده گرفته است.

سفارت افغانستان در واشنگتن در ماه حوت سال گذشته با نشر اطلاعیه ای گفت پس از سقوط دولت پیشین، این سفارت متعهد به ارائه خدمات به افغان های ساکن در امریکا بوده اما با توجه به تعلیق حساب های بانکی این سفارت از سوی مقام های امریکایی، سفارت با چالش های فراوانی مواجه شده است.

امریکا دولت طالبان را به رسمیت نمی شناسد و روابط روسمی دیپلماتیک با این گروه ندارد.  

بیشتر بخوانید:

سفارت و نمایندگی های سیاسی افغانستان در امریکا رسما تعطیل شدند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا