• انتشار: ۱۲ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۵۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 61199
پرینت

وزارت خارجه امریکا برنامه جدید انتقال افغان ها به امریکا را اعلام کرد

براساس این پلان جدید کسانی که در پروژه‌های تمویلی امریکا، اداره‌های غیردولتی و رسانه‌ها کار کرده‌اند نیز شامل برنامه می شوند.

وزارت خارجه ایالات متحده امریکا پلانی را اعلام کرد که براساس آن هزارها افغان دیگر هم که با امریکایی‌ها کار کرده‌اند به این کشور انتقال خواهند یافت.

آژانس خبری رویترز گزارش داده براساس این پلان جدید کسانی که در پروژه‌های تمویلی امریکا، اداره‌های غیردولتی و رسانه‌ها کار کرده‌اند نیز شامل برنامه می شوند.

در بیانیه وزارت خارجه امریکا که دیروز دوم آگست نشر شد، آمده است با درنظر داشت تشدید حمله‌های طالبان، حکومت امریکا تلاش دارد برای شماری از افغان‌های ویژه زمینه زندگی را در امریکا به عنوان پناهنده فراهم کند.

براساس این خبرنامه، در این میان کسانی که در موسسه‌های امریکایی کار کرده‌اند نیز شام برنامه می شوند.

خبرنامه افزوده براساس معیارهای جدید، هزارها افغان و خانواده‌های‌شان که زندگی‌شان با تهدید روبروست، به امریکا منتقل خواهند شد.

اداره رئیس جمهور جو بایدن از سوی اعضای کانگرس و فعالان تحت فشار است که باید با آن عده از افغان‌هایی که با امریکایی‌ها در افغانستان همکاری کرده‌اند و با بیرون شدن امریکا از آن کشور زندگی‌شان با خطر مواجه است، کمک و آن‌ها را به جای امن منتقل کند.

۲ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. قاسم احمدی در تاریخ ۳ میزان ۱۴۰۰:

    قاسم استم از ولایت پروان ولسوالی شیخ علی هزاره استم اما نمی چی کار کنم از دست طالبان

  2. قاسم احمدی در تاریخ ۱۷ میزان ۱۴۰۰:

    qasimahmadi1213@gmail com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.