• انتشار: 7 ژانویه 2020
  • ساعت: 21:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40669
پرینت
انتشار عکس والی بامیان با قاآنی خبرساز شد

وزارت خارجه افغانستان در مورد سفر آقای قاآنی تحقیق می کند

در متنی که با این عکس‌ها منتشر شده اسمی از آقای قاآنی برده نشده است و در آن از سفر فردی به نام «آقای اسماعیلی، معاون سفیر ایران» به بامیان یاد شده است.

وزارت امور خارجه افغانستان می‌گوید در مورد سفر اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به بامیان در سال گذشته تحقیق می‌کنند.

پس از معرفی شدن اسماعیل قاآنی به عنوان جانشین قاسم سلیمانی، عکس‌هایی از دیدار محمد طاهر زهیر، والی بامیان با آقای قاآنی که در صفحه رسمی والی بامیان در سرطان/تیر ۱۳۹۷ (جولای/ژوئیه ۲۰۱۸) منتشر شده است، در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شد.

اما در متنی که با این عکس‌ها منتشر شده اسمی از آقای قاآنی برده نشده است و در آن از سفر فردی به نام «آقای اسماعیلی، معاون سفیر ایران» به بامیان یاد شده است.

ادریس زمان، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان امروز (سه‌شنبه ۱۷ جدی/دی) در یک نشست خبری در کابل گفت:«آقای قاآنی هیچ وقت معاون سفیر [ایران در کابل] نبوده و ما این موضوع را بررسی می‌کنیم که این سفر چه زمان و چطور بوده و هدفش چی بوده است؟ سفر تحت غور (بررسی) است اما حالا تنها تایید می‌کنم که آقای قاآنی هیچ وقت معاون سفیر ایران نبوده است.»

محمد طاهر زهیر، والی بامیان نیز به بی‌بی‌سی گفت سال گذشته از کابل به ولایت بامیان خبر داده شد که فردی با نام «آقای اسماعیلی، معاون سفیر ایران» به این ولایت سفر می‌کند.

به گفته او «آقای اسماعیلی» برای بازدید از یک شفاخانه/بیمارستان که از سوی دولت ایران ساخته می‌شود به بامیان سفر کرد. کار ساخت این بیمارستان نزدیک به ده سال است که با تاخیر رو به رو شده است.

آقای زهیر گفت این فرد ۴۵ دقیقه از شفاخانه بازدید کرد و ده دقیقه با او دیدار داشت.

در این دیدار وی به اجرای تعهد ایران برای ساخت شفاخانه تاکید کرد و خواهان همکاری دفتر ولایت در صورت بروز مشکلات امنیتی شد.

والی بامیان در مورد هماهنگی این سفر جزئیاتی بیشتری ارایه نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.