• انتشار: 3 فوریه 2016
  • ساعت: 15:00
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6768
پرینت

وزارت خارجه از حکومت آلمان خواست تا با مهاجران برخورد سخاوتمندانه کند

حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه در دیدارش با مشاور امنیت ملی نخست وزیر آلمان خواستار برخورد سخاوتمندانه با مهاجران افغان شد.

آقای کرزی در دیداری که روز گذشته در آلمان صورت گرفته بود از کریستیان اویسگن، مشاور امنیت ملی نخست وزیری خواست که در برابر پرونده های پناهجویان افغان رفتار نرم تری داشته باشند.

این گفتگو در حالی با این مقام آلمانی صورت می گیرد که چندی پیش توماس دیمیریز، وزیر داخله آلمان در کابل گفته بود که پناهجویان افغان را دیپورت خواهند کرد.

آقای دیمیریز گفته بود که با مقام های افغان به تفاهم رسیده اند؛ پناهجویانی که پذیرفته نشده‌اند، دوباره به افغانستان بازگردانده شوند.

او حتی در این باره تاکید کرده که در صورت نیاز این پناهندگان به شکل اجباری از آلمان اخراج خواهند شد.

اما، وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان می گوید که با هیچ کشور اروپایی درباره اخراج اجباری پناهجویان افغان به تفاهم نرسیده است.

اسلام الدین جرات، سخنگوی این وزارت روز گذشته در یک نشست خبری گفته بود که شرایط در کشورهای اروپایی سخت‌گیرانه تر شده ولی دولت افغانستان با هیچ کشوری سندی را امضا نکرده و نخواهد کرد که در آن اخراج اجباری مهاجرین افغان مطرح باشد.

در همین حال، آقای اویسگن گفته است: “مشکلات شهروندان پناهجوی افغانستان با دیگر مقامات دولت فدرال آلمان را مطرح می کنم و نتایج آن را با دولت افغانستان در میان خواهم گذاشت.”

وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان کشور می گوید که در سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۲۵۰ هزار افغان به ۴۴ کشور صنعتی جهان مهاجرت کرده که ۱۵۰ هزار انها تنها در آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.