• انتشار: ۳ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۳۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1208
پرینت

 وزارت خارجه، سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد

وزرات خارجه کشور روز پنجشنبه سید ابرار حسین، سفیر پاکستان در کابل، را برای پاسخگویی به حملات اخیر نیروهای پاکستانی به مرزهای کشور احضار کرد.

حکمت خلیل کرزی، معین/معاون سیاسی وزارت خارجه کشور، سفیر حکومت پاکستان درکابل را برای پاسخگویی به این وزارت احضار کرد و اعتراض دولت افغانستان را برای حملات اخیر نیروهای پاکستانی بر مرزهای کشور در خط “دیورند” به وی اعلام کرد.

آقای کرزی به سفیر پاکستان گفت که در چند روز اخیر نیروهای پاکستانی بیش از ۵۳ مرتبه با سلاح های سنگین به مناطق “سپین زی”، “ده خولا”، “چنچورا تانگی”، “کاماری” و “لاکار” در ولسوالی نازیان ولایت ننگرهار و “بتش”، “دولای خور” و “چوگام” در ولسوالی شیگال ولایت کنر حمله کردند.

همچنین آقای کرزی گفت که در این حملات سه تن از جمله یک زن کشته و دو تن دیگر بشدت زخمی شدند.

معاون سیاسی وزارت خارجه کشور افزود: “ادامه این گونه حملات بر خلاف اصول همسایه داری خوب و همه قوانین بین المللی محسوب می شود، و می تواند به روابط دوستانه دو ملت آسیب جدی وارد کند.”

آقای کرزی این حملات را تخطی به حاکمیت ارضی افغانستان اعلام کرد و از سید ابرار حسین خواست که کشورش به این گونه حملات فورا خاتمه دهد.

آقای کرزی خاطرنشان کرد که این گونه حملات نه تنها باعث وارد کردن خسارت به جان و مال مردم افغانستان می شود بلکه باعث تیرگی روابط دوستانه دو کشور نیز خواهد شد.

سید ابرار حسین، سفیر پاکستان، نیز وعده داد تا هر چه زودتر نگرانی و اعتراض دولت افغانستان را به مقامات کشورش انتقال دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.