• انتشار: 6 اکتبر 2015
  • ساعت: 15:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3242
پرینت

وزارت انکشاف دهات ۶۰ درصد بودجه انکشافی خود را مصرف کرده است

وزارت انکشاف و دهات می گوید که در نه ماه سال مالی مبلغ ۲۳۲٫۸ میلیون دالر از بودجه انکشافی خود تا ۲۵ سنبله مصرف کرده است.

نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری گفت که از مجموع ۳۸۹ میلیون دالر بودجه انکشافی وزارت، بیش از ۲۳۲ میلیون دالر آن مصرف شده است.

آقای درانی افزود، در نه ماه سالی مالی نزدیک به ۱۰ هزار پروژه در ۳۴ ولایت کشور تطبیق شده که بیشترین در ولایت پنجشیر و کمترین در ولایت پکتیکا بوده است.

براساس گفته های وی، در ولایت های پنجشیر و نورستان به اعضای هر نفر، ۳۸ و ۳۲ دالر که بیشترین پروژه تطبیق شده و در ولایت پکتیکا کمتر از یک درصد به اعضای هر نفر پروژه تطبیق شده است.

وزیر احیا و انکشاف دهات گفت هر چند آمارهای نشان می دهد که انکشاف در کشور متوازن نبوده است ولی این آمار در سال های قبل به نفع ولایت هایی بوده است که اکنون کم است.

وی علت دیگر کمتر تطبیق شدن پروژه ها را در برخی از ولایت ها، ناامنی عنوان کرد و افزود در سال مالی بعد به این ولایت ها توجه بیشتر خواهد شد.

وزارت انکشاف دهات برای شفافیت بهتر موضوع، تمامی برنامه های انکشافی را در وبسایت وزارت قرار می دهد تا نمایندگان ولایت ها از پروژه ها نظارت کنند.

وزیر انکشاف دهات علاوه بر تطبیق پروژه ها به اصلاحاتی که در وزارتش آورده بود نیز اشاره کرد.

آقای درانی اظهار کرد که شش اداره موازی که در چارچوب وزارت فعالیت می کرد با هم یک جا شد و تا اخر سال میلادی بست های جدید نیز اعلان می شود.

وی خاطر نشان کرد که برای مبارزه با فساد اداری حاضرهای وزارت به صورت الکترونیکی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.