• انتشار: 10 جولای 2016
  • ساعت: 18:21
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10764
پرینت

وزارت انکشاف دهات ۵۰ پروژه را در سرپل به بهره برداری سپرد

مسؤول ساحوی برنامۀ همبستگی ملی وزارت احیا و انکشاف دهات درولایت سرپل می‌گوید که ۵۰ پروژۀ انکشافی به هزینه ۸۵ میلیون ۶۴۷ هزار افغانی به بهره برداری رسید.

این پروژه ها در ولسوالی های بلخاب، کوهستانات، سانچارک و سوزمه قلعه ولایت سرپل تکمیل شده است و از مزایای این پروژه‌ها بیش از ۱۰ هزار خانواده از ۴۸ روستا مستفید می شوند.

پروژه‌های یاد شده شامل اعمارتعمیر ۲۳ باب مکتب، یکباب کلینیک صحی، ۳ باب تعمیر مرکز اجتماعی، دیوار های محافظوی، کانال آب زراعتی، ۶ سیت تشناب عامه، یکپایه ترناب (پل آبرو)، پلچک، دیواری احاطه یکباب مکتب، بند های برق آبی کوچک جمعآ به ظرفیت تولید ۶۱ کیلووات برق برای سه قریه، تهیه ۲۲۰ سیت میز و چوکی برای یک مکتب، تمدید شبکه آب اشامیدنی صحی برای دو قریه، احداث و جغل اندازی سرک می ‌باشند.

قابل ذکر است، برنامۀ همبستگی ملی وزارت احیا وانکشاف دهات ۶۱۲ قریه را در ولایت سرپل تحت پوشش قرار داده است و تا به حال توانسته ۲۰۹۴ پروژه را در سکتور های مختلف تکمیل و مورد بهره برداری قرار دهد و بیش از۱۰۰ پروژه دیگر در این ولایت نیز تحت کار میباشد و در تکمیل کار این پروژه ها مردم محل ۱۰ فیصد سهم گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.