• انتشار: ۱۱ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۲۶
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 64569
پرینت

ورود ۷۷ جنگنده چین به حریم هوایی تایوان؛ اعتراض تایوان

وزارت دفاع ملی تایوان/چین تایپه اعلام کرده است که چین طی دو روز گذشته دست کم ۷۷ جنگنده به منطقه دفاع هوایی این کشور اعزام کرده است.

وزارت دفاع ملی تایوان اعلام کرد که ۳۹ فروند جنگنده از کشور چین روز جمعه وارد حریم دفاع هوایی این کشور شده و ۳۸ فروند دیگر نیز روز شنبه وارد این جزیره شده اند.

سی ان ان به نقل از وزارت دفاع ملی تایوان نوشته است که در پاسخ به این اقدام چین، تایوان نیز سیستم های دفاع موشکی خود را در حالت آماده باش قرار داده و از طریق مخابره اعلام هشدار داده است.

لازم به ذکر است که تایوان خود را کشوری مستقل می داند در حالی که چین آن را یک ولایت جدا شده از خود خطاب می کند و بارها هشدار رسمی داده است که اعلام استقلال از سوی تایوان به معنای جنگ با چین است و هر کشوری که استقلال تایوان را نیز به رسمیت بشناسد بدین معناست که با چین وارد جنگ نظامی شده است.

تایوان از زمان پایان جنگ داخلی در سال ۱۹۴۹ دارای دولت جداگانه از چین بوده است و در تلاش برای استقلال خود است.

تاکنون اما تعداد بسیار محدودی از کشورهای جهان، تایوان را به رسمیت شناخته اند؛ گرچه این کشور روابط غیررسمی خوبی با بسیاری از کشورهای جهان دارد.

از سویی، آمریکا بارها با فروش سلاح به تایوان واکنش شدید چین را بر انگیخته است؛ در همین حال آمریکا اعلام کرده که اگر چین به این جزیره حمله نظامی کند، آمریکا نیز به دفاع از آن خواهد پرداخت.

«چین تایپه» نامی است که در اکثر مجامع بین المللی مانند نشست ها و مسابقات ورزشی بین المللی به تایوان اطلاق می شود.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.