بین الملل

ورود مهاجران مسلمان به آمریکا ممنوع می شود

دونالد ترامپ روز گذشته (دوشنبه) طی سخنانی در اویاهوی این کشور بار دیگر به اصلاح قوانین مهاجرت پذیری کشورش اشاره کرد و گفت که ورود مهاجران مسلمان به آمریکا تا زمانی که دولت اش طرحی جامع برای آن نسنجیده است ممنوع می شود.

نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد که دولت اش در نظر دارد طرحی را آماده کرده تا بررسی کنند آیا مهاجران مسلمانی که وارد آمریکا می شوند توانایی پذیرش جامعه فراگیر و کثرت گرای آمریکایی را دارد و یا خیر.

وی همچنین گفت که به مسلمانان آمریکا باید فشار آورده شده تا افراط گرایی را در میان خود ریشه کن کرده و به دیگران در جامعه خود آموزش دهند که نشانه های افراط گرایی در اسلام چیست.

او افزود “کشور ما به اندازه کافی مشکلات دارد. دیگر نیازی به مشکل اضافی نداریم، و به نظر می رسد که این (افراط گرایی) مشکل جدیدی است که ما پیش تر نداشته ایم.”

دونالد ترامپ همچنین بار دیگر گفت که مداخله های آمریکا در افغانستان، عراق و یا جاهای دیگر کاملا با شکست مواجه شده است.

او به جنگ عراق و تلفاتی که این جنگ به لحاظ جانی و مالی به عراق و آمریکا داشته اشاره کرد و سیاست های کلی باراک اوباما و هیلاری کلینتون را که زمانی وزیر خارجه دولت اوباما بود محکوم کرد.

آقای ترامپ مداخله آمریکا در عراق را زمینه ساز ظهور گروه تروریستی داعش خواند. حتی وی پیش تر در سخنان جنجالی تری گفته بود که شاید باراک اوباما و هیلاری کلینتون گروه داعش را تاسیس کرده اند و آن را حمایت می کنند.

ترامپ گفت اگر در انتخابات ریاست جمهوری برنده شود، روی استراتژی خاصی تمرکز می کند تا داعش (ایدولوژی نفرت انگیز به قول او) را همانند طرحی که برای برچیدن کمونیسم داشتند ریشه کنند.

لازم به ذکر است آقای دونالد ترامپ در حالی این سخنان را مطرح می کند که در روزهای اخیر آمار محبوبیت او در چندین ایالت کلیدی آمریکا به شدت کاهش یافته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا