اجتماعیِتیتر یک

ورود دختران و زنان بدون محرم به کافی شاپ ها در هرات ممنوع شد

اداره امر به معروف و نهی از منکر ولایت طالبان در ولایت هرات اعلام کرده است که از این پس پخش موسیقی در کافی شاپ ها و حضور زنان و دختران بدون محرم در این اماکن ممنوع است.

شیخ عزیزالرحمن المهاجر رئیس اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در ولایت هرات در صحبت با خبرنگار رها گفت که از این پس حضور زنان و دختران بدون محرم شرعی در کافی شاپ ها ممنوع است و موسیقی نیز نباید در این اماکن پخش گردد.

وی همچنین گفت که حضور افراد خلافکار و تبهکار نیز در کافی شاپ ها ممنوع می باشد.

آقای عزیزالرحمان افزود بیشتر ناامنی ها، اختطاف ها، سرقت ها، خرابکاری ها و… در همین کافی شاپ ها صورت می گیرد که نیاز به توجه جدی از سوی امارت اسلامی دارد.

این مقام طالبان در ولایت هرات گفت که به تمامی صاحبان کافی شاپ ها در این ولایت گوشزد شده که اگر از این پس حضور دختران و زنان بدون محرم، خرید و فروش مشروباط الکلی، پخش صدای موسیقی و… از کافی شاپ هایشان گزارش شود با آنها برخورد قانونی می گردد.

او همچنین گفت که کافی شاپ ها از این پس فقط حق دارند که تا ساعت ۹:۳۰ شب باز باشند و بعد از این ساعت باید تعطیل کنند.

وی تصریح کرد بی بندوباری هایی که در همین کافی شاپ ها رخ می داد، سبب شده تا بسیاری از جوانان ولایت هرات از راه بیراه شوند.

رئیس اداره امر به معروف هرات در همین حال افزود که تاکنون دستوری مبنی بر تعطیلی کامل این کافی شاپ ها از سوی مرکز دریافت نکرده است.

لازم به ذکر است که این اداره چندی پیش دستور داده بود تا سرهای مانکن های لباس بخاطر شباهت شان به «بت» باید جدا گردد که با واکنش بسیاری از دکاندارها مواجه گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا