• انتشار: ۱۶ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۱۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 65004
پرینت

ورود افغانها به ترکیه ممنوع شد

ترکیه با وضع مقررات تازه سفر ورود افغان ها به این کشور را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

 ترکیه با وضع مقررات تازه محدودیت‌هایی را برای سفر اتباع افغانستان به این کشور تعیین کرده است.

به نقل از رسانه‌های خارجی، ترکیه با به‌روزرسانی مقررات سفر  به این کشور اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی پذیرش مسافران با تابعیت افغانستانی برای انجام سفر به کشور ترکیه امکان‌پذیر نیست.

به گفته منبع، ترکیه به تازگی در بخش‌هایی از مرز زمینی مشترک با ایران، دیوار کشیده است که بنا بر اعلام دولت این کشور، بخشی از هدف این دیوارکشی،  مقابله با مهاجرت روزافزون افغانستانی‌ها از مرز ایران است.

در ادامه مقررات جدید سفر به ترکیه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، آمده است: «تمام مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ترکیه باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز، در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی تست را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. فهرست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir   قابل دریافت است.»

همچنین مسافران بالای شش سال، قبل از پرواز باید در لینک https://register.health.gov.tr به صورت آنلاین ثبت‌نام شوند و کپی از تایید نهایی و QR کد تشکیل‌شده را همراه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.