ورزشی

ورزش زیر سایه طالبان: تنیس روی میز افغانستان مقابل عمان به پیروزی رسید

بیست و پنجمین دوره رقابت های تنیس روی میز آسیا به میزبانی قطر از روز سه شنبه هفته جاری (۶ میزان) آغاز شده و تا سیزدهم میزان ادامه خواهد یافت.

در این رقابت ها ۱۸ تیم در بخش زنان و ۲۸ تیم در بخش مردان از کشورهای مختلف آسیایی در بخش های انفرادی، تیمی و دو نفره به رقابت با یکدیگر می پردازند.

مصطفی بختیاری، محمد حسینی و بهروز دانشمند اعضای تیم ملی کشورمان هستند که با وجود آشفتگی سیاسی در داخل کشور در این مسابقات به سر مربیگری «سیمع جامی» اشتراک کرده اند و با کشورهای عمان، بحرین و اندونزیا در یک گروه قرار دارند.

آنها در یک مسابقه سخت و نفس گیر موفق به پیروزی با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل کشور عمان شدند و به این ترتیب با قرار گرفتن در جایگاه سوم در گروه خود به مصاف کشور بنگلادش از گروه دیگر می رود.

اعضای تیم ملی تنیس کشورمان در حالی در این مسابقات به نمایندگی از افغانستان اشتراک می کند که طالبان پس از تصرف کشور تاکنون هیچ برنامه ی مشخصی را برای ارتقای ظرفیت ورزش کشور ارائه نکردند.

پیش تر و همزمان با سقوط دولت و آمدن طالبان به داخل کابل، دو تن از ورزشکاران کشور که قرار بود در بازی های پارالمپیک توکیو اشتراک کنند، با تاخیر و با سردرگمی بسیار به یکباره و اما نه با پشتیبانی دولتی، خود را به این بازی ها رساندند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا