• انتشار: ۱۱ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۱۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67023
پرینت

ورزشکار اسرائیلی که حریف افغانش را «تروریست» خطاب کرده بود شکست خورد

«جاوید بشارت» مبارز هنرهای رزمی مختلط افغانستان، حریف اسرائیلی اش را که پیش از شروع مسابقه او را «تروریست» خطاب کرده بود، شکست داد.

روز سه شنبه هفته گذشته، جاوید بشارت فایتر افغان هنرهای رزمی ترکیبی (ام ام ای) مقابل حریفی از اسرائیل با نام «هارون کاهلون» قرار گرفت.

این دو ورزشکار برای پیوستن به فدراسیون یو اف سی با یکدیگر رقابت کردند.  

پیش از شروع مسابقه، هارون کاهلون جاوید بشارت را بخاطر مسلمان و افغان بودنش «تروریست» خطاب می کند؛ که اما جاوید بشارت با خونسردی هیچ واکنشی نشان نمی دهد.

در عوض، جاوید بشارت در راند سوم مسابقه او را شکست می دهد و کاهلون وادار به تسلیم می شود.

گفتنی است که جاوید بشارت روز قبل از این مسابقه و در جریان مراسم «وزن کشی» از دست دادن با این ورزشکار اسرائیلی خودداری کرده بود.

پیش از این که مراسم وزن کشی انجام شود، هارون کاهلون با کاهش ۳ پوندی وزن خود (حدود یک و نیم کیلوگرم) وزن مطلوب خود را به دست آورده بود و به گفته ی جاوید بشارت، هارون با این کار خود می خواست راهی برای فرار از مسابقه به دست آورد.

لازم به ذکر است که کاهش وزن از سوی یک حریف در «سطح هم وزن»، به نحوی ناعدالتی در حق حریف با وزن سنگین تر محسوب می گردد.

هارون کاهلون با این کاهش وزن مطلوب در تلاش بود تا مسابقه را لغو کند و با حریف افغان روبرو نگردد.

 جاوید بشارت در این خصوص گفت: «این بی‌ناموس بزدل [کاهلون] با کاهش ۳ پوندی وزن خود به دنبال راهی برای فرار از مسابقه بود. او مرا تروریست خطاب کرد، و با این کار نیز به دنبال واکنشی از سوی من بود تا مسابقه برگزار نگردد.»

بشارت در دور اول با آرنج خود ضربات سنگینی به کاهلون وارد کرد و در دور دوم نیز دست برتری نسبت به او داشت. چهار دقیقه از دور سوم بیشتر نگذشته بود که مبارز افغانستان تصمیم گرفت حریف اسرائیلی خود را با یک تک نیک خفه گیوتین تسلیم کند.

«دانا وایت»، رئیس یو اف سی پس از پایان این مسابقه گفت: «حالا که هارون کاهلون شکست خورده است، عدالت برای اتهام تروریست خواندن تطبیق شد.»

با این‌ حال، وی اصرار داشت که کاهلون با این توهین زیاده‌ روی نکرده و افزود: «شما می‌ توانید این را در فهرست کلمات بسیار زشتی که در این ورزش گفته شده است اضافه کنید؛ یعنی مانند چیزهای بدی که در جریان یک مسابقه اتفاق می‌افتد و گفته می‌‌شود. از سوی دیگر، ما که در این دنیای لعنتی از نظر سیاسی درست زندگی می‌کنیم، این‌جا جایی است که مکان تصفیه خصومت‌ها و دشمنی‌های شخصی باشد.»

امتناع جاوید بشارت از دست دادن با ورزشکار اسرائیلی آخرین نمونه‌ از دست ندادن ورزشکاران با حریفان اسرائیلی است.

اتفاق اخیر بین این دو ورزشکار افغان و اسرائیل در مسابقات یو اف سی در حالی رخ می دهد که دو کشور بخصوص پس از سقوط دولت پیشین افغانستان در سطح اختلافی بسیار زیادی با یکدیگر قرار دارند.

رژیم اسرائیل همچنین طالبان را تهدیدی برای منافع و امنیت ملی خود می داند.  

ترجمه: اسدالله جعفری پژمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.