• انتشار: 13 دسامبر 2020
  • ساعت: 13:40
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 51946
پرینت

وحید عمر: حاضرم کل دارایی هایم را با یک خانه نبیل در کابل معاوضه کنم

وحید عمر در یک نشست خبری در کابل بیان داشت حاضر است همه دارایی خود را با پنچ درصد از دارایی رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی یا یک خانه او در کابل مبادله کند.

وحید عمر، مشاور روابط عامه رئیس‌جمهور می‌گوید حاضر است تمام دارایی‌های خود را فقط با پنج درصد از دارایی‌های رحمت‌الله نبیل مبادله کند.

آقای عمر این گفته‌ها را در واکنش به نشر گزارش فساد مالی برخی چهره‌های بلندپایه حکومتی، در یک نشست خبری امروز (یک‌شنبه، ۲۳ قوس) در کابل بیان داشته‌است.

وی در این نشست خبری بیان داشت حاضر است همه دارایی خود را با پنچ درصد از دارایی رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی یا یک خانه او در کابل مبادله کند.

آقای نبیل در واکنش به نشر گزارش فساد مالی اعضای بلندپایه حکومتی در برگه توییتر خود نوشته بود: «این مصارف درست زمانى صورت گرفته است که شعار «حساب می‌دهیم و حساب می‌گیریم» را زمزمه می‌کردند.»

روزنامه اطلاعات روز در گزارش افشاگری خود گفته بود ریاست جمهوری از بودجه کود ۹۱ پالیسی که مطابق قانون در موارد احتیاطی و اضطراری تعریف شده‌است، به گونه غیرقانونی میلیون‌ها افغانی برای حمایت از مقام‌های حکومتی برداشت کرده‌است.

در همین ارتباط صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری گفته بود که در این گزارش علاوه بر نبود دقت، بیشتر افراد مورد هدف قرار گرفته و بودجه تمام اداره به مسئول اول اداره پیوند داده شده‌است.

آقای صدیقی علاوه کرده‌بود که بودجه‌ها تخصیص‌هایی فردی نیست، بلکه بودجه‌های است که از طریق کود ۹۱ به اداره‌ها اختصاص داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.