• انتشار: 2 ژانویه 2021
  • ساعت: 16:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52737
پرینت

وحیدالله شهرانی، وزیر اسبق معادن به ۱۳ ماه زندان و رد یک‌ونیم میلیون دالر محکوم شد

شهرانی متهم شده است که از صلاحیت وظیفه‌ای خود درباره عقد قرارداد اعمار فابریکه سمنت ولایت هرات و معدن زغال‌سنگ پهلوانان ولسوالی کرخ ولایت هرات با شرکت پیشگامان صنعت مجد ایران سوء استفاده کرده است.

 دادگاه عالی اعلام کرد وحیدالله شهرانی، وزیر اسبق معادن و پترولیم به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌ وظیفه‌ای به یک سال و یک ماه زندان و رد یک‌ونیم دالر امریکایی و یا معادل آن به افغانی محکوم به مجازات شده است.

طبق اعلام دادگاه عالی، شهرانی در محکمه خاص وزیران به صورت علنی که به ریاست محمدزمان سنگری با عضویت برات‌علی متین و عبدالحسیب احمدی از اعضای شورای عالی استرمحکمه برگزار شد، به مجازات محکوم شده است.

جلسات محاکمه وحیدالله شهرانی در هشتم، دهم و سیزدهم جدی برگزار شد.

شهرانی متهم شده است که از صلاحیت وظیفه‌ای خود درباره عقد قرارداد اعمار فابریکه سمنت ولایت هرات و معدن زغال‌سنگ پهلوانان ولسوالی کرخ  ولایت هرات با شرکت پیشگامان صنعت مجد ایران سوء استفاده کرده است.

دادگاه عالی می‌گوید هیأت قضایی شهرانی را به جرم سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌ا‌ی در عقد این قرارداد که به دلیل عدم پرداخت آن، وزارت معادن و پترولیم یک‌ونیم میلیون دالر متضرر شده است، به یک سال و یک ماه حبس تنفیذی و رد یک‌ونیم میلیون دالر پول تضمین یا معادل آن به افغانی به حساب دولت محکوم به مجازات کرده است.

شهرانی برای مدتی در زمان حکومت قبلی به ریاست حامد کرزی، وزیر معادن و پترولیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.