اجتماعیبرگزیده هاِتیتر یک

واکنش ها به اظهارات تازه وزیر تحصیلات عالی طالبان/ما به درد انتظارات شما نمی خوریم!

مولوی حقانی وزیر تحصیلات عالی طالبان در اظهاراتی تازه گفته است:«از فارغان بیست سال قبل هیچ انتظاری نباید داشت.»

این اظهارات مولوی حقانی به عنوان یکی از مقامات عالی رتبه امارت اسلامی طالبان با واکنش های منفی زیادی در بین مردم به ویژه نسل جوان روبرو شده است.

سید میثم احسانی، فعال مدنی و استاد دانشگاه، در فیس بوک خود در پاسخ به مولوی حقانی نوشته است:«تحصیل کردگان از ادارات که مدیرانش همچون آدم هایی باشند انتظاری نداشته و ندارند.»

وی می افزاید انتظار اینگونه آدم ها از ما این است که خودکشی کنیم، انتحار کنیم، زایشگاه را منفجر کنیم و به مدارس شبیخون بزنیم.

به گفته آقای احسانی حیف است انسان های نخبه، با دانش و تحصیل کرده به این مولوی ها خدمت کنند.

وی نوشته است:«این شب را سحری است و ما باز خواهیم گشت، نه زیر یوغ بربریت، بلکه در فضای عاری از هرگونه کور دلی ها و نفهمی ها.»

محمد آصف اکبری، فعال مدنی و از اصحاب رسانه، هم در پاسخ به اظهارات مولوی حقانی در فیس بوک خود نوشته:«جناب حقانی! نباید هم از ما نسل جدید انتظار نداشته باشید.انتظار شما این است که نسل فعلی بر زایشگاه حمله کند و کودکان یک روزه و زنان در حال زایمان را سلاخی کند؟ اگر انتظار این را داشته باشید که نسل ما به ورزشگاه، آموزشگاه، دانشگاه و قرارگاه های سربازان که همه فرزندان این مردم و وطن هستند حمله کند، طفل و زن و پیر و جوان بیگناه را به خاک و خون بکشد پس درست حدس نزده اید این انتظارتان از نسل جدید احمقانه است و نباید هم از این نسل انتظار داشته باشید» .

آقای اکبر می افزاید:«از نسل فعلی باید انتظار:  روح الله نیکپاه های مدال آور، دختران رباط ساز هرات، قهرمانان تیم ملی فوتبال، فوتسال و کیرکیت و انتظار بهرامی و هوتک و مبارز شدن را داشته باشید.»  

به گفته این کاربر فیس بوک نسل امروز همان دانش آموزانی هستند که از سال ۲۰۰۳ تا حالا ۳۵۹ مدال از المپیادهای مختلف بین المللی به دست آورده اند.

اکبری تاکید می کند:«ما به درد انتظارات شما نمی خوریم و نخواهیم خورد.»

داکتر عبدالحمید اعتمادی، استاد دانشگاه، نیز نوشته است: طالبان حق دارند نسبت به تحصیل کرده‌ها بد بین باشند چرا که توسعه علم و آگاهی نقطه مخالف افراطی‌گری و تندروی است و گروه‌های بنیادگرا در جامعه آگاه سربازگیری نمی توانند. لذا در پی جامعه‌ای هستند که کر و کور بوده و نسبت به حق و حقوق شان آگاهی نداشته باشند!».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا