• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۲۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 67104
پرینت

واکنش های داخلی و خارجی به حمله روز گذشته؛ از جنایت ضد بشری تا هدف قرار دادن وحدت ملی افغان ها

حمله تروریستی روز گذشته در کابل با واکنش های متعدد داخلی و بین المللی روبرو شد. سازمان ملل این حمله را اقدام علیه قوانین انسانی بین المللی خواند و خواستار پیگیری عاملان ان شد. کرزی هم ان را حمله به وحدت ملی افغان ها توصیف نمود.

حمله تروریستی روز گذشته به شفاخانه سردار محمد داوود خان در کابل که مسئولیت آن را داعش به عهده گرفت با واکنش های مختلف داخلی و بین المللی مواجه شده است.

 ماموریت کمک به افغانستان سازمان ملل متحد(یوناما) حمله به غیرنظامیان و پرسنل صحی نقض قوانین انسانی و حقوق بشری ست.

یوناما تاکید کرد عاملان این حمله تروریستی باید مورد بازخواست قرار گیرد. حمله به بیمارانی که تحت درمان بودند و کادر صحی نقض قوانین حقوق بشر و قوانین بشری بین المللی می باشد.

در همین حال نمایندگی اتحادیه اروپا در افغانستان نیز حمله تروریستی روز گذشته در کابل را محکوم کرد و افزود عاملان این حمله می بایست پاسخگو باشند.

نمایندگی اتحادیه اروپا در افغانستان در تویتی گفت:«اتحادیه اروپا در افغانستان حمله وحشیانه روز گذشته به مردم بی گناه در شفاخانه را به شدت محکوم می کند. افراد غیرنظامی و تسهیلات و امکانات صحی نباید مورد حمله قرار گیرد.»

منصور احمد، سفیر پاکستان در افغانستان، هم این حمله را محکوم کرد. وی گفت:«پاکستان به شدت حمله به شفاخانه سردار محمد داوود خان در کابل که در آن جان های با  ارزش انسان ها از دست رفت و تعداد زیادی زخمی شد را محکوم می کند.»

واکنش های داخلی

در داخل افغانستان نیز شخصیت های سیاسی متعددی حمله را محکوم کردند.

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان، گفت حمله تروریستی روز گذشته جنایت علیه بشریت و علیه وحدت ملی بین شهروندان افغانستانی بود.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی طالبان، نیز گفت در این حمله هفت نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته مجاهد، داعش مسئول این حمله بوده و تمام پنج مهاجم توسط نیروهای امنیتی امارت اسلامی از پای درآمده است.

باید گفت دو انفجار روز گذشته در مقابل شفاخانه سردار محمد داوود خان در کابل رخ داد و سپس پنج فرد مسلح شروع به تیراندازی کردند و وارد شفاخانه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.