امنیت و جرایمِتیتر یک

واکنش طالبان به گزارش های تلاشی خانه به خانه: عملیات تصفیه ای انجام می دهیم

طالبان ظاهرا در واکنش به گزارش ها درباره تلاشی خانه به خانه مردم در مناطق مختلفی از کابل و دیگر ولایات کشور گفته که یک عملیات تصفیه ای را به فرماندهی ملا فاضل معاون وزارت دفاع خود آغاز کرده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان امروز (جمعه ۶ حوت) بیانیه ای را منتشر کرده که در آن گفته شده عملیات تصفیه ای مشترک توسط ارگان های امنیتی وزارت دفاع، وزارت داخله و استخبارات طالبان در کابل و ولایات همجوار آغاز شده است.

براساس این بیانیه، ملا فاضل مظلوم معاون وزارت دفاع طالبان مسئولیت این عملیات تصفیه ای را بر عهده دارد.

پیش تر گزارش هایی از سوی منابع مختلف در منطقه خیرخانه کابل و برخی از ولسوالی ها در کاپیسا منتشر شد که گویا افراد طالبان تلاشی خانه به خانه را آغاز کرده اند و به زور و با شکستن قفل ها وارد خانه ها می گردند.

منابع مردمی گزارش دادند که ظاهرا طالبان به دنبال افراد مشخصی و یا سلاح می باشند.

امرالله صالح معاون نخست دولت سقوط کرده اشرف غنی در برگه فیسبوکش در این خصوص نوشته است که طالبان با بی حرمتی وارد خانه های مردم می شوند.

آقای صالح نوشته است که بی حرمتی به حریم خصوصی مردم به اساس خط قومی و محلی بهای سنگینی را در پی خواهد داشت.

گرچه طالبان دلیل خود را از راه اندازی این عملیات تصفیه ای از بین بردن دزدان، اختطاف گران و عناصر شریر و دیگر مجرمان بیان کرده اند، اما ظاهرا این عملیات به دنبال حملات اخیر چریکی های جبهه مقاومت ملی بر مواضع طالبان در ولایات پنجشیر و کاپیسا می باشد.

صبغت الله احمدی سخنگوی جبهه مقاومت ملی شب گذشته (پنجشنبه ۵ حوت) گفت که چریکی های این جبهه طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ حمله مرگبار علیه طالبان در ولایات پنجشیر و کاپیسا انجام داده اند.

بیشتر بخوانید:

منابع محلی: طالبان بازرسی خانه به خانه در کاپیسا را نیز آغاز کرده اند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا